Antalya’da Rekor Üstüne Rekor!

Güncel 10 Haziran, 10:02'de eklendi

Antalya’da Rekor Üstüne Rekor!

Antalya’ya hava yoluyla 8 Haziran Cumartesi günü 85 bin 205 turist geldi. Kentte tüm zamanların gün rekoru kırıldı.

Antalya

Turizm sektörü, Türkiye’nin en önemli döviz girdisi kaynakları arasında yer alıyor. Turizmin başkenti Antalya ise, geçen yıl 13 milyon 642 bin turistle tüm zamanların en yüksek sayısına ulaştı. Bu yılsonuna kadar toplamda 16 milyon yabancı turist hedefler arasında.

Mavi Boncuklu Paylaşım

Antalya turizmi, 8 Haziran’da yeni bir rekora daha imza attı. Vali Münir Karaloğlu, sosyal medya hesaplarından mavi boncuklu paylaşımda bulundu. 8 Haziran Cumartesi günü Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısının 85 bin 205 kişi olduğunu belirtti. Bu rakamın tüm zamanların gün rekoru olduğu açıklandı.

Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği verilerine göre;

1 Ocak’tan 8 Haziran’a kadar gelen yabancı turist sayısının 3 milyon 870 bin 211 olduğu belirtildi. Turist sayısında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 18’lik artış oldu. Haziran ayının 1- 8 tarihleri arasında ise 1 milyon 570 bin 422 kişi geldi. Geçen yılın aynı dönemine göre haziran ayı rakamı da yüzde 17 arttı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antalya’da Engelsiz Plaj Sezonu

Antalya’da Engelsiz Plaj Sezonu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yazın gelmesiyle birlikte engelli bireyleri denizle buluşturuyor.

Engelsiz Plaj, Konyaaltı Sahili’nde bulunuyor. Yeniden düzenlenip bakım ve onarımı yapıldı. Engelli vatandaşların yararlanacağı duruma getirildi.

Deniz sezonun açılmasıyla birlikte Engelsiz Plajı, Antalya’da yaşayan ya da tatil için şehre gelen engelli vatandaşların rahatlıkla denize girmesini sağlıyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.