Antalya’ya Turist Vergisi Gündemimizde

Güncel 29 Haziran, 10:52'de eklendi

Antalya’ya Turist Vergisi Gündemimizde

antalya'ya

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek  bir konuşmasında turistlerden vergi alınmalı konusunu gündeme getirdi. Böcek, Antalya gibi turistik illerin ve ilçelerin belediyelerinin diğer belediyelere göre masraflarının çok yüksek olduğunu belirtti. Belediyelerin bunu karşılamada zorlandıklarını söyledi.

 

 Turist Vergisi Mutlaka Alınmalı

antalya'ya

Böcek, turist kabul eden tüm dünya şehirlerinde ayak bastı parası alındığının altını çizdi. Antalya’ya mutlaka şehir vergisi getirilmesi gerektiğini belirtti.  Böcek, “14 milyon turist ağırlanıyor. 100 milyon geceleme yapılıyor. Her geceleme başına Avrupa’nın önemli kentlerinde olduğu gibi Antalya’da da vergi getirilmeli.  Bunun için girişimlerimiz  var. Bu vergi ile Antalya ihya olur. Bu vergi ile belediyelere, turizme ve turizmcilere büyük katma değer yaratılır. İlçe belediyelerinin yükü çok ağır. Bu vergi ile bu yük hafifletecektir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATOR: Japonya’ya Rus Turistlerin İlgisi Her Geçen Gün Artıyor

Ator’un yaptığı açıklamaya göre; Ocak ayından mayıs ayına kadar ki süreçte bu ilgilinin geçen yıla oranla % 19 daha olduğunu söylüyor.

Tur operatörleri, bu dönem geleneksel olarak düşük mevsim olmasına rağmen, yaz aylarında Japonya’ya yapılan seyahatlere olan talebin arttığına dikkat çekiyor.

Artışın Nedenleri: Ulaşım ve Vize

Artış sebepleri ise; kolaylaştırılmış vize rejimi ve bölgeler dahil ulaşım hacimlerinin genişletilmesi olarak ifade ediliyor.   Gezi ve plaj tatillerine ek olarak, Rus turistler Japonya’ya sağlık turları için rezervasyon yaptırıyor. Ayrıca iş seyahatleri için de oldukça yoğun bir talep var.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.