Aşısız Misafir Kabul Etmeyecek

Güncel 22 Şubat, 09:45'de eklendi

Aşısız Misafir Kabul Etmeyecek

Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinden Alltours, bünyesindeki otel zinciri Allsun’a yalnızca aşılı misafirleri kabul etmek için çalışmalar başlattı. Ayrıca tüm çalışanlar da aşılanacak.

 

Otellerinin büyük çoğunluğu Mallorca, Girit ve Kanarya Adaları’nda faaliyet gösteren Alltours sonbahardan itibaren 35 Allsun otelinin hepsinde korona aşısı olan misafirleri ağırlayacak. Şirketten Cuma günü yapılan açıklamada aşısız turistleri otellere almama kuralının 31 Ekim’den itibaren uygulanacağını açıkladı.

Misafirlerimize en iyi korumayı sağlamak arzumuz

Alltours Sözcüsü Thomas Daubenbüchel RTLile yaptığı röportajda “Konuklarımıza mümkün olan en iyi korumayı sunmak istiyoruz. Geçen yaz otellerimizde zaten çok sofistike bir hijyen ve güvenlik konsepti Sundukve başarılı olduk.. Bu bu güvenlik konseptinin bir devamı. ve korona aşısının kanıtlarını da içerecek şekilde genişletilmiştir.” dedi.

 

Daubenbüchel, Otellerindeki tüm çalışanlarının da aşı olacağını belirtti. Daubenbüchel “Aşılamanın hız kazandığını görmekteyiz. Bu senenin en geç dördüncü çeyreğine kadar Almanya’daki tüm vatandaşların aşılanacağını tahmin ediyoruz. Bu yüzden aşı şartı istemenin makul olduğuna inanıyoruz.” seklinde konuştu.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.