Atlı Jandarma Timi Kemer’de Göreve Başladı

Güncel 24 Haziran, 13:15'de eklendi

Atlı Jandarma Timi Kemer’de Göreve Başladı

Kemer plajlarında ve ören yerlerinde devriye gezerek güvenliği sağlayacak atlı jandarma timi göreve başladı.

kemer atli

Jandarma uzman çavuş ve astsubaydan oluşan iki binici ve at bakıcısı bir erle yaz mevsiminde günün belli saatlerinde ilçedeki sahillerde ve ören yerlerinde devriye geziyor.

‘Atların Burada Olması Çok Güzel’

Ailesiyle plaja gelen Aylin Çelik, “Bence atların burada olması çok güzel bir uygulama olmuş. Tehlikeli herhangi bir şey olduğunda müdahale edebilirler” dedi.

Ruslar Atlı Jandarmaya Hayran Kaldı

Tatil için Moskova’dan gelen Olga Kurapova, “Otelde konaklıyoruz ve her şey çok güzel. Atlıları ve jandarmayı sahilde görmek güzel oldu. Kendimizi güvende hissediyoruz. Moskova’da da aynı şekilde atlı birlikler var. Herkese bu uygulama için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kemer’de Yüzde 90’ın Üzerinde Doluluk

Kemer’de Yüzde 90’ın Üzerinde Doluluk

Antalya Kemer’de otel dolulukları yüzde 90’ı geçti. Tatilciler sıcak hava nedeniyle erken saatlerden itibaren plajlara ve havuzlara akın etti.

Kemer ilçesi, Rus ve İskandinav turistlerin yoğunlukla tercih ettiği bölgeler arasında. 9 günlük Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla bu kez yerli tatilcileri misafir ediyor. Uzun tatili fırsat bilip erken rezervasyon yapan tatilciler nedeniyle otellerdeki doluluk yüzde 90’ı aştı. Yabancı turistlerin de ilgisiyle otellerde bayram sonuna kadar yer yok. Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının 25 derece kaydedildiği ilçede tatilciler erken saatlerde plajlara akın etti.

Doluluk Yüzde 98’e Ulaşacak

Kemer Belediye Başkanı ve Kemer Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Necati Topaloğlu konuyla ilgili açıklama yaptı:

“Doluluklar yüzde 90’ı geçti. Bayramın başlamasıyla birlikte yerli turistler de geldi. Önümüzdeki hafta okullar kapandığı zaman doluluk yüzde 100’ü bulacak. Turizmci arkadaşlarımız haziran ayı ortalarından itibaren dolulukların yüzde 98’e ulaşılacağını öngörüyor. Yerli turistler yüzde 90’ların üzerinde memnunlar. Bu da bizim için çok büyük başarı” açıklamalarında bulundu.

Kemer Altın Çağını Yaşıyor

Topaloğlu, ilçede en fazla Rus tatilci bulunduğuna değindi. “14-16 Haziran’da Rusya’da Türkiye günleri organize edilecek. Kemer Belediyesi olarak biz de katılıyoruz. Turizmciler organizasyondan sonra buraya akışın daha da fazla olacağını belirtiyorlar. Sonuç olarak bu yıl Kemer turizmde altın çağını yaşayacak” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.