ATMACA: ANTALYA’DA KONGRE TURİZMİ SEZONU UZATIR

Güncel 22 Şubat, 16:00'de eklendi

POYD – Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl 6’ncısı  Ace of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines fuarında yerini aldı.   POYD – Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği  Başkanı Ülkay Atmaca, Antalya özelindeki kongre turizminin  GM Turizm ve Yönetim Dergisi’ne  son durumunu değerlendirdi.

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ – İSTANBUL 

Ülkay Atmaca konu hakkında şu açıklamaları yaptı. “Antalya Turizm için önemli olan Kongre turizminin değeri son yıllarda daha da artmaya başladı. En büyük hedeflerimizden biri Antalya’da turizmi 12 aya yaymak.  Özellikle kış turizmini canlandırmak için tüm turizm paydaşları Antalya’daki kongre turizmini geliştirme çabalarımız devam ediyor. Özellikle Antalya Kongre Bürosu bu konu da ciddi emek harcıyor” dedi.

 

KONGRE TURİZMİ, ANTALYA’DA ÖLÜ SEZONLARI CANLANDIRIR

Atmaca, Antalya’nın kongre turizmi için  200 bin koltuk kapasitesine sahip olduğunu belirterek “Özellikle ölü sezonlarda kongre turizmini istediğimiz seviyelere ulaştırabilirsek hem  turizm , hem ürün hem de sezonun uzamasına katkı sunacaktır.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

ALMAN PAZARINDA RAKİPLERİMİZ GERİLEDİ

TUİ, Thomas Cook ve FTİ,  Alman turizm piyasasında Türkiye’nin yükselişinin sürdüğünü, Yunanistan ve İspanya’nın ise gerilediğini duyurdu.

 

Avrupa’nın en büyük tur operatörlerinden TUİ, Thomas Cook ve FTİ, Türk turizm piyasasın bu yıl iki haneli büyüme gerçekleştireceğini söyledi. 5 yıl aradan sonra Türkiye, Alman turizm piyasasında yeniden güçlendi ve Almanlar tekrar Türkiye’nin Akdeniz sahillerine döndü, denildi. Tur operatörleri Kanarya Adaları, İspanya’nın tatil beldesi Mallorca ve Girit’te düşüş olduğunu, Antalya, Alanya ve Side’deki otellerin ise büyük ilgi gördüğünü belirtti.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.