ATOR: “Antalya Rus Turistte Rekorsuz Bir Yıl Geçirebilir”

Güncel 7 Mart, 12:45'de eklendi

ATOR:  “Antalya Rus Turistte Rekorsuz Bir Yıl Geçirebilir”

ATOR yapılan açıklamaya göre 2019 yılı için Antalya’nın rekorsuz bir yıl geçirebileceğini açıkladı. ATOR; “Türkiye, bu yıl otel fiyatlarının yüzde 30 artış gösterdi. Bu nedenle rekor beklentisi içine girmemeli” dedi.

ATOR’a göre 2017 yılında Türkiye’ye gelen her Rus turist ortalama 458 dolar harcama yaptı. 2018 istatistikleri ise henüz açıklanmadı. Tur operatörleri ise bu yıl, Türkiye’deki otellerde yüzde 30’luk fiyat artışı nedeniyle Ruslar daha fazla para harcaması yapacak.

Açıklamada “Ancak Türkiye’deki konaklama sektörünün kazancı, beş yıldızlı otellerin fiyatları kadar fazla artmayabilir. Önde gelen tur operatörlerine göre, bu yıl dört ve üç yıldızlı daha ekonomik konaklama seçenekleri tercih ediliyor. Konaklama süreleri de azalıyor” ifadeleri kullanıldı.

Antalya’ya Giden Rus Turist Sayısı En Fazla Yüzde 4.5 Artacak

ATOR; Rus turistlerin otel içi harcamaları da azalacak. Bu yıl ki Rus turist sayısı 2018’den çok artış göstermeyecek. Tur operatörleri ile yapılan görüşmeler neticesinde;  Antalya’ya gidecek olan Rus turist sayı en yüksek oranda yüzde 4.5 artacağı söyleniyor. Diğer yandan uzmanlar sezon boyunca uçuş programlarında da düzenlemeler beklediklerini vurguladı. Geçen sene 4.8 Milyon Rus turistin  ziyaret ettiği Antalya, rekoruz bir yıl geçirebilir denildi. (Sputnik)

 

 

 

 

 

2019, Turizmde ‘Umut’ Yılı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: , , , ,