23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

ATOR: “Antalya Rus Turistte Rekorsuz Bir Yıl Geçirebilir”

ATOR:  “Antalya Rus Turistte Rekorsuz Bir Yıl Geçirebilir”

ATOR yapılan açıklamaya göre 2019 yılı için Antalya’nın rekorsuz bir yıl geçirebileceğini açıkladı. ATOR; “Türkiye, bu yıl otel fiyatlarının yüzde 30 artış gösterdi. Bu nedenle rekor beklentisi içine girmemeli” dedi.

ATOR’a göre 2017 yılında Türkiye’ye gelen her Rus turist ortalama 458 dolar harcama yaptı. 2018 istatistikleri ise henüz açıklanmadı. Tur operatörleri ise bu yıl, Türkiye’deki otellerde yüzde 30’luk fiyat artışı nedeniyle Ruslar daha fazla para harcaması yapacak.

Açıklamada “Ancak Türkiye’deki konaklama sektörünün kazancı, beş yıldızlı otellerin fiyatları kadar fazla artmayabilir. Önde gelen tur operatörlerine göre, bu yıl dört ve üç yıldızlı daha ekonomik konaklama seçenekleri tercih ediliyor. Konaklama süreleri de azalıyor” ifadeleri kullanıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uçuşlarla birlikte Rusya pazarı eski günlerine dönecek

Antalya’ya Giden Rus Turist Sayısı En Fazla Yüzde 4.5 Artacak

ATOR; Rus turistlerin otel içi harcamaları da azalacak. Bu yıl ki Rus turist sayısı 2018’den çok artış göstermeyecek. Tur operatörleri ile yapılan görüşmeler neticesinde;  Antalya’ya gidecek olan Rus turist sayı en yüksek oranda yüzde 4.5 artacağı söyleniyor. Diğer yandan uzmanlar sezon boyunca uçuş programlarında da düzenlemeler beklediklerini vurguladı. Geçen sene 4.8 Milyon Rus turistin  ziyaret ettiği Antalya, rekoruz bir yıl geçirebilir denildi. (Sputnik)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Lyra Resort & Spa 2022 sezonunu açtı

 

 

 

 

 

2019, Turizmde ‘Umut’ Yılı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  "Antalya Dog Show" Nirvana'da gerçekleşiyor
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER