Avrupa Seyahat Komisyonu ETC, Avrupa için “Yeni Turizm Trendleri” Belirledi

Güncel 15 Ekim, 16:45'de eklendi

Avrupa Seyahat Komisyonu ETC, `Avrupa için Yeni Turizm Trendleri ‘Belirledi

Dünya turizmi son birkaç yılda önemli değişiklikler geçirdi. Bunlar büyük ölçüde ekonomik ve politik durum, çevre sorunları, terörist saldırılar ve güvenlik ve sağlıkla ilgili korkular gibi dış faktörlere atfedilebilirken, birçoğu aslında demografik değişimler ve yaşam tarzı değişiklikleri sonucunda değişen tüketicilerden kaynaklanıyor.

turizm trendleri

Avrupa Seyahat Komisyonu’nun (ETC) İcra Direktörü Rob Franklin’in sözlerinden alıntı yapacak olursak, “Örneğin en kritik gelişmelerden biri,” halihazırda sahip olan ve olmaya devam edecek olan kilit kaynak pazarlarındaki nüfusun yaşlanmasıdır. – seyahat ve turizm talebi üzerinde büyük bir etki. “Benzer şekilde, Çin, Hindistan ve Rusya gibi dünyanın dört bir yanından yeni pazarların ortaya çıkması, Avrupa ve rakip varış bölgeleri için yeni zorluklarla sonuçlanıyor.

Yenilik ve Dönüşümler Var

Teknolojideki gelişmeler, özellikle internet ile, tüketicilerin seyahat seçeneklerini araştırmasını ve seyahat planlarını ve tatil paketlerini kendileri belirleyebilmelerini çok daha kolay hale getirdi. Çevrimiçi rezervasyon, ikincil varış noktaları açan ve dünya nüfusunun daha az varlıklı kesimleri için seyahati daha erişilebilir hale getiren düşük maliyetli taşıyıcıların ortaya çıkmasını sağladı. Ve hızlı büyümesiyle de kolaylaştırılmıştır. Ve bu gelişmelerin de pazarlama ve iletişim üzerinde büyük etkisi oldu. Bay Franklin  “Değişen trendler ne olursa olsun, ETC üye ülkelerimiz için büyük fırsatlar sunduğuna inanıyor” dedi.. “Bu nedenle, 2006 Dünya Turizm Günü’nde Avrupa için Turizm Trendleri adlı bu yeni yayını yayınlamamız uygundur.”

Önümüzdeki 5 ile 10 yıl …

ETC’nin Avrupa Seyahat ve Turizm Eylem Grubu’nun (ETAG) desteğiyle hazırlanan 2005 Yılına ve Ötesine Avrupa Turizm Megatrends raporunun bir güncellemesi olan yeni yayın, seyahat ve turizmi etkilemesi beklenen birçok farklı eğilimi vurgulamaktadır. önümüzdeki beş ila on yıl. Franklin , “Belgenin ana amacı, endüstri oyuncularının gelecek ve tüm bu öngörülen değişikliklerin etkileri hakkında düşünmesini sağlamaktır” diye ekledi.”Ama aynı zamanda, bu yılki Dünya Turizm Günü’nün sadece gezginler ve turistler değil, aynı zamanda ziyaret edilen destinasyonlar ve bu destinasyonların satışına katılan tedarikçilerin de Turizm Zenginleştirdiği mesajını yineleyerek, şüphe götürmez bir şekilde teyit ediyor.” Dışkaynak

Avrupa Seyahat Komisyonu portalına girmek için.

Raporun tamamı için tıklayın buraya! 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.