Avrupa’da Açılacak Olan Yeni Otel Sayısı Yükselişte

Avrupa’da Açılacak Olan Yeni Otel Sayısı Yükselişte

Korona salgınına rağmen, büyük otel şirketleri inşaat planlarını sürdürüyor.

Korona’ya rağmen Avrupa’da açılacak olan yeni otel sayısı yükselişte. Danışmanlık firması Lodging Econometrics’e göre, Avrupa’daki otel projelerinin sayısı 2020’de 2019’a göre yüzde iki arttı. Buna göre, şu anda yapımı devam eden 1.905 proje var. Hatta oda sayısı yüzde üç artarak 307.000’e çıktı.

Tourexpi de yer alan habere göre; Avrupa ülkelerinde otel yatırımcıları çok kısa bir duraklamadan sonra projelendirilmiş otel yatırmalarını hızlandırdılar. Şu an İngiltere’de 55.505 oda ile 372 yeni otel projesi devam ediyor. Almanya’da 55.346 oda ile 300 yeni otel, Fransa 21.908 oda ile 180 yeni otel projesi devam ediyor. Şehir sıralamasında Londra 99 proje ve yaklaşık 17.678 oda ile ilk sırada yer alırken, onu Düsseldorf (57 proje, 11.046 oda) ve Paris 45 proje 6.913 oda izliyor. Özellikle Accor otel grubu yeni otel projelerine yatırım yapıyor. 273 proje ve 38.796 oda ile listenin başında yer alıyorlar. Marriott International 227 yeni proje ve 38.149 oda ile ikinci sıraya otururken, Hilton Worldwide 212 yeni proje ve 33.303 oda) ile üçünde sırada yerini alıyor.

 

Yeni Sayımızı Okumak İçin Tıklayın !

 

Gm Turizm & Yönetim Dergisi Hakkında:

GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta. Sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet. Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.

 

2021 yılı itibariyle GM Turizm & Yönetim Dergisi Rusya E- Dergi yayına başlayacaktır.  Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliği taşıyacaktır.

İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir.  Basılı yayınımız haricinde ayrıca sektöre yönelik güncel haberlerimiz www.gmdergi.com’da yayınlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here