AVRUPA’NIN EN YOĞUN TRAFİKLİ ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU

Güncel 25 Aralık, 13:22'de eklendi

AVRUPA’NIN EN YOĞUN TRAFİKLİ ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU

Avrupa kentleri arasında trafiği en yoğun olan şehirler belli olurken, İstanbul’un bu listenin dördüncü sırasına yerleştiği görüldü.

trafikli

 

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, trafiği en yoğun kentleri konu alan araştırmayı inceledi. PRNet’in  Inrix verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, İstanbul, Avrupa kentleri arasında trafiği en yoğun olan dördüncü şehir olarak belirlendi. Listenin başına yerleşen şehir ise Moskova oldu. Moskova’yı ikinci sıradan en yoğun trafikle Londra takip ederken, üçüncü sıraya Paris’in yerleştiği görüldü. Araştırma trafiğin en yoğun olduğu saatler baz alınarak hazırlanırken, sürücülerin en çok nerelerde trafikte kalması üzerine oluşturuldu.

EN ÇOK KAZA HABERLERİ KONUŞULDU

2018 yılı içerisinde gerçekleştirilen medya araştırmasında, trafik başlığı altında 197 bin 444 haber yansıması tespit edildi. Yazılı mecralara yansıyan trafik haberleri içeriklerine göre incelendiğinde, en çok kaza haberlerinin medyaya yansıdığı tespit edildi.

 

 

 

 

 

ADA ULUSLARARASI ULAŞIMA ACİLEN AÇILMALI

Merit Royal Halkla İlişkiler Müdürü Ebru Denker; “Dünyanın hiçbir bölgesinden Kuzey Kıbrıs’a direkt uçuş olmaması turizm açısından çok büyük bir sorundur. Ülkeler KKTC’yi tanımadıkları için hava yolu şirketleri de direkt sefer yapmıyor. Kıbrıs’ın ulaşım izolasyonu öncelikle bir iyi niyet göstergesi olarak Ercan Havalimanı’nın uluslararası uçuşlara açılması ile çözülebilir” dedi.

Sizi tanıyabilir miyiz?

Ankara Hacettepe Üniversitesi Turizm Bölümü’nden mezunum. Okul yılları ile başlayan turizm macerası Türkiye’de yaklaşık 10 yıl devam etti. Otelcilikte ilk çalışma deneyimim öğrencilik dönemimde Hilton zincirinde başladı ve okula yakın Etap Altınel’de devam etti. Turizm kariyerime önce savunma sanayi, arkasından eğitim sektöründe üstlendiğim üst düzey görevler nedeniyle bir süre ara vermiştim. Tekrar turizm sektörüne geri dönüş yaparak, 15 yıldır Ada’da kariyerime devam ediyorum.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.