Bağlıkaya: “Bayram hareketliliği 1 Milyar Dolar ”

Güncel 30 Mayıs, 16:11'de eklendi

Bağlıkaya: “Bayram hareketliliği 1 Milyar Dolar ”

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Yarın  ile birlikte  büyük tatil için hareketlilik başlayacak.

Bayram tatilinde 6 milyar TL’nin üzerinde yani yaklaşık 1 Milyar Dolar ekonomik hareketlik olacak. Kişi sayısı olarak bakıldığında akraba ziyaretleri de dahil 7-8 milyon kişi seyahat çıkacak.

 

bayramda (3)

Bağlıkaya turizmin bu yıl yabancılarında gelmesiyle iyi gittiğini ifade etti. Ve tahminlere göre bu yıl rekorlarla bitecek. İç turizminde bayram nedeniyle büyüme kazandı. Okulların tatile girmesiyle de daha da artış olacak. Bayram tatilinde eş dost, akraba ziyaretleri oldukça fazla. Uçak, tren ve özel araç trafiği de bunun kanıtı. Bayram tatilinin ekonomisi olarak bakıldığında 6 milyar TL’nin üzerinde, yani yaklaşık 1 milyar dolar, ekonomik hareketi olacağını beklemekteyiz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kültür Ve Turizm Bakanlığı 785 Personel Alacak

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 kamu personeli alımı kadro dağılımı açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 500 Kütüphaneci, 50 Mühendis, 65 Mimar, 50 Şehir Plancısı, 50 Tekniker, 25 Arkeolog, 25 Müze Araştırmacısı ve 20 Mütercim Tercüman olmak üzere toplamda 785 kamu personeli alımı  olacak.

Söz konusu açıklama Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi internet sitesindeki açıklama şu şekildedir.

“Bakanlığımız taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi çerçevesinde sözleşmeli pozisyonda, 500 Kütüphaneci, 50 Mühendis, 65 Mimar, 50 Şehir Plancısı, 50 Tekniker, 25 Arkeolog, 25 Müze Araştırmacısı ve 20 Mütercim Tercüman ihdası yapılmıştır. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığınca söz konusu pozisyonlara personel alımı için açıktan atama izni verilmesi halinde (KPSS (B) puanı esas alınarak) ilanda yer alacaktır.”denildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.