Bağlıkaya, İmamoğlu’ndan Çözüm Sözü Aldı

Güncel 19 Kasım, 10:17'de eklendi

Bağlıkaya, İmamoğlu’ndan Çözüm Sözü Aldı

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan turizm taşımacılığında kullanılan 9+1 araçların yaşadığı yol güzergah belgesi sorununun çözümü için söz aldı…

Firuz Bağlıkaya

İstanbul Turizm Platformu’nun tanıtım toplantısında, sektörel örgütlerin başkanları da konuşma gerçekleştirdi.

TTYD Başkanı Oya Narin:

‘Turizm tanıtımına kaynak aktarmak için kurulan Tanıtım Ajansı bütçesinin yüzde 60’ının Türkiye turizminin, yüzde 40’ının ise şehirlerin tanıtımında kullanılması gerekir’’ açıklamasında bulundu.

Eresin: Platformla beraber çalışıyoruz

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, ise şu sözleri aktardı:

Türkiye Otelciler Birliği olarak Turizm Platformu’yla beraber çalışıyoruz. Cumhur beye elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Biz İstanbul’da konaklama anlamında dünya standartlarının üstünde hizmet sunuyoruz. Otellerin fiyatı günümüzde yüzde 50 daha düşük. Ancak birlikte hareket ederek bunu artırabiliriz. İstanbul’daki turizm belgeli otellerin yüzde 90’ını temsil ediyoruz. Dolayısıyla bizim hazırladığımız raporlar, otellerin durumu ile ilgili gerçek bilgiler sunuyor’’ dedi.

”Otelin dışında da aynı kalite ve standart olmalı”

Otellerimizde yüksek standartlarda kaliteli hizmet sunuyoruz. Turist otelin dışına çıktığında da aynı kalite ve yüksek standart ile karşılaşmalı. Platformun çalışmalarının ana hedeflerinden biri bu olmalıdır.”

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, İstanbul Turizm Platformu’nun sektör örgütlerini bir araya getiren yapısıyla son derece önem arz ettiğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu

Bağlıkaya: Acenteler sözünüzü bekliyor

Bağlıkaya, İstanbul’da acentelerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek; ‘’Yolcu transferi konusunda büyük sıkıntı yaşıyoruz. İBB’nin turizm araçlarına yol ve güzergah zorunluluğu sürüyor. Araçlar bağlanıyor, turistler sorgulanıyor. Turizmin üzerindeki bu engel kaldırılmalıdır. Sayın Başkanım; Ankara ve İzmir’den sonra İstanbul’da da bu soruna çözüm bulunacağının müjdesini sizden bekliyoruz. İnanın bu yöndeki kararınız, İstanbul turizminin, hizmet kalitesinin yükselmesine ve turist memnuniyetinin artmasına büyük katkı sunacaktır’’ dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.