Bakan Ersoy: “1 Temmuz’a Kadar Turistik Havalimanlarına Test Merkezi”

Güncel 25 Haziran, 10:00'de eklendi

Bakan Ersoy: “1 Temmuz’a Kadar Turistik Havalimanlarına Test Merkezi”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı canlı yayında  önemli açıklamalarda bulundu.

ersoy

İşte O konuşmanın Önemli Noktaları:

1 Temmuz’a Kadar Turistik Havalimanlarına…

Bakan Ersoy konuşmasına;”1 Temmuz’a kadar bütün turistik havalimanlarımızda test merkezlerimizi açacağız. Yoğun olan Antalya, İstanbul ve Dalaman Havalimanlarımız. öncelikli sonrakileri de 15 Temmuz’a kadar tamamlayacağız. bir yolcu ülkemizden dönerken 15 Euro’ya  test yaptırabilecek. ‘2 saat içinde de sonucunu alacak.” dedi. Ersoy; Covid-19 önlemleri bakımından Türkiye’nin, sertifika edilmiş tesisleriyle Avrupa standartlarında en güvenli ülke olduğunu belirtti.

Güvenli Turizm Sertifikasına Başvuru Yapan Otel Sayısı 727

Güvenli Turizm Sertifikası Başvuruları hakkında da bilgi verdi. Bakan Ersoy; başvuran otel sayısının 727’yi geçmiş olduğunu söyledi. Restoran sayısında da 900’lere gelmiş olduğnu ve toplam başvuru sayısının 1650 civarında başvuru olduğunu açıkladı.

Türkiye Avrupa’daki En Güvenli Ülke

Türkiye, Avrupa’daki en güvenli ülkelerden biridir.  Ancak ekonomik gerekçelerle bazı süreçler  geciktiriliyor. Haksızlık ama yapılıyor. Bizim önümüze çıkarttıkları her sorunun cevabını en doğru şekilde vererek yavaş yavaş aşıyoruz.”dedi.

Bakan Ersoy: Bir Hafta İçinde Önemli Gelişmeler Yaşanacak

Bir Kaç Hafta İçinde Tüm Ülkelerle…

Bakan Ersoy Türkiye’ye yönelik seyahat hareketlerinin başlamasıyla ilgili Avrupa ülkeleriyle görüşmelerin sürdüğünü ifade etti. Ersoy;Avrupa ülkelerinin birçoğunun da zaten hava trafiğini açmaya başladığını belirtti. Ersoy, özellikle tarifeli seferlerin açılmaya başladığını dile getirdi. 1 hafta 10 gün içinde çok önemli gelişmeler olacağını düşündüğünü sözlerine ekledi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.