Bakan Ersoy Almanya Ziyaretinde Yetkililerle Ne Konuştu?

Güncel 3 Temmuz, 12:29'de eklendi

Bakan Ersoy Almanya Ziyaretinde Yetkililerle Ne Konuştu?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Almanya’nın Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısının kaldırılması için dün Berlin’de görüşmeler gerçekleştirdi.

almanya

Bakan Ersoy, Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısının kaldırılması için Alman Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ile Berlin’de toplantı yaptı.

Bakanlar ile Almanya Ziyareti

Bakan Ersoy ile birlikte Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe de ziyarette yer aldı. bakanlar birlikte Berlin’e günübirlik bir ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Ersoy, Türkiye’de uygulamaya konulan Güvenli Turizm Sertifikasyonu hakkında Alman Hükümet yetkililerine önemli bilgiler paylaştı.

Bakan Ersoy; Türkiye turizmde bir çok Avrupa ülkesinden daha hazırlıklı dedi. Almanya’nın Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısının kaldırılmasına ilişkin Bakan Altmaier ile olumlu bir görüşme gerçekleştirdi.

Bakan Ersoy; 50 odanın üzerindeki otellere sertifikayı zorunlu hale getirdiklerini ifade etti.

Konuşmasında Güvenli Turizm Sertifikasyonu’nun, Türkiye’de 50 ve üstü odası bulunan oteller için zorunlu hale getirildiğini belirtti. Bakan Ersoy, görüşmede ziyaretçilere yönelik hazırladıkları kapsamlı sigorta paketini de detaylarını paylaştı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Berlin temasları kapsamında Alman Hükümeti’nin turizmden sorumlu yetkili ismi Thomas Bareiss ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Tatil Bölgelerinde Covid-19 Vakaların Azlığı Memnun Etti

Vaka sayılarının özellikle tatil yerlerinde düşük olduğu vurgulandı. Bu konudaki görüşmede heyette yer alan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe de Robert Koch Enstitüsünün sorularına yanıt veren bir sunum yaptı.

Sunumda  Türkiye’nin tatil bölgeleri bazındaki vaka verilerinin düşük olması memnuniyet yarattı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.