Bakan Ersoy;  KDV Desteği Sezon Başına Kadar Sürecek

Güncel 26 Kasım, 13:13'de eklendi

Bakan Ersoy;  KDV Desteği Sezon Başına Kadar Sürecek

Bu yıl İlk kez dijital olarak gerçekleşen 10. Uluslararası Resort Turizm Kongresi Dijital Ortamda Devam Ediyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, KDV Desteği ve Turizm destek paketiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

bakan ersoy

Bakan Ersoy 10 Milyarlık Destek Paket Hazır

10 milyar liralık turizm destek paketi hazırladık. Şu ana kadar 3,5 milyar lirası kullanılmış hala orada bir bakiye bulunuyor.KGF Kredilerinin kullanım limiti seçeneklerini arttırdık. Kredinin kullanım süresi olmayacak. Bankalar birliği ile bu konudaki çalışmalarımızı tamamladık, ihtiyaca yönelik 20 Milyara kadar vereceğiz.”

KDV İndirimi sezon başlayıncaya kadar sürecek

Bakan Ersoy ; Kısa çalışma ödeneğinin  yıl sonuna kadar devam süreceğini belirti. KDV indirimlerinin de yıl sonunda bitmeyeceğini sezon başlayıncaya kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

Gm Turizm ve Yönetim Dergisinin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye turizminin 2021 yılında yüzde 100 büyüyeceğini  ifade ederek 30-31 milyon turist ulaşmayı hedeflerini söyledi.

 

Fox TV’deki Çalar Saat programının konuğu idi. Bakan Ersoy, ‘’Sağlık Turizm Sertifikası’’ sayesinde Türkiye’nin 2020’yi en az hasarla atlattığını ifade etti.

11 Milyar Dolarla Kapatıyoruz

2021 yılında yüzde 100 artışla 30-31 milyona ulaşmasını beklediklerini ifade etti. Ersoy, aşılamanın ocak, şubat gibi tamamlanacağını ön gördüğünü söyledi. 2021 sezonun 2020 yılında daha iyi olacağını ifade etti.  Türkiye’nin rakiplerine karşın 15 milyon turist ve 11 Milyar Dolar turizm geliri ile kapatıyoruz dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.