Bakan Ersoy: “Thomas Cook Krizi Yaşanmadan Bitti!”

Güncel 18 Kasım, 14:51'de eklendi

Bakan Ersoy: “Thomas Cook Krizi Yaşanmadan Bitti!”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2020 yılı bütçe sunumunda Thomas Cook krizi ile ilgili açıklama yaptı. Ersoy, Thomas Cook’un iflasını kriz olarak sürekli önüne getirildiğini söyledi. Krizin bittiğini dile getiren Ersoy, rakamların abartılı olduğunu cümlelerinde vurguladı. Ersoy, en fazla kaybın 150 milyon euro olduğu belirtti. Ersoy, yaşanılan zararı İngiltere pazarında büyüme sağlanılarak kapatıldığını açıkladı.

mehmet nuri ersoy

 

Türkiye Thomas Cook Krizinden Kârla Çıktı

 

Ersoy, Türkiye’nin söylenildiği gibi Thomas Cook krizinden etkilenmediğini ifade etti.Ersoy : “ Aksine Türkiye, Thomas Cook krizinden kârla çıktı. Krizin sektör içerisinde korku yarattığını söyleyen Ersoy, Thomas Cook’un 850 bin koltuğu vardı ama biz 850 bin koltuğun yerine 1 milyon 300 bin koltuk ilave ettik.”

 

Thomas Cook Açığını Şöyle Kapattık;

 

 

Ersoy, mevcut krizi kapatmak için oyuncuların kapasite artışını ve yeni oyuncuların pazara girmesini sağladıklarını söyledi. Ersoy, 850 bin kayba karşılık 1,3 milyon kapasite artışı yaptıklarını da cümlesinde ilave etti.

 

 

“Thomas Cook Kriziyle En İyi Baş Edebilen Ülke Türkiye”

Ersoy, Thomas Cook kriziyle en iyi baş edebilen ülkenin Türkiye olduğunu dile getirdi. Krizin başlamasıyla bitmesinin bir olduğunu söyleyen Ersoy, buna rağmen kriz sürekli önüme getiriliyor dedi. Ersoy şöyle devam etti: “Hatta rakamlar çok abartılıyor, şu kadar kayıp var, zayiat var falan, ben o zaman da dedim, Thomas Cook’un maksimum takabileceği rakam 150 milyon Euro.

Yani Thomas Cook krizi Türkiye’de konuşuldu ama yaşanmadan bitti.”

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.