Bakan Ersoy: “Yasada Çok Tekelci Maddeler Var!”

Güncel 8 Ekim, 11:36'de eklendi

Bakan Ersoy: “Yasada Çok Tekelci Maddeler Var”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programına konuk oldu. Yeni yasa ve yeni yasanın ne zaman yürürlüğe gireceği hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Mehmet Ersoy

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bugün İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programına konuk oldu. Yeni yasa ve yeni yasanın ne zaman yürürlüğe gireceği hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Ersoy, hazırlanan taslağın çok kısıtlı ölçüde acente temsilcilerinin görüşü alınarak hazırladığını söyledi. TÜRSAB Yönetim Kurulu üyelerinin bazılarının dahi yasa taslağının içeriği hakkında bilgi sahibi olmadıklarını gözlemlediklerini belirtti.

Bakan Mehmet Ersoy konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Çok Tekelci Maddeler Olduğunu Fark Ettik”

“Biz, bütün acentelerin veya acente derneklerinin bütün görüşleri alınsın isterdik. Maalesef çok kısıtlı birinin görüşü alınmış. TÜRSAB’ın yönetim kurulu üyelerinin dahi yasadan habersiz olduğunu gördük. Daha geniş bir çalışma başlattık. Artı yasanın detaylarına indiğimiz zaman çok tekelci maddeler olduğunu fark ettik.”

“Bu Yılın Sonuna Kadar Yetiştirmeye Çalışacağız”

Ersoy, yasanın sadece seyahat acentesi için çıkarılamayacağını, tüm sektör paydaşlarının özellikle toplumun çıkarlarının da gözetilmesi gerektiğine vurgu yaptı. “Siz, tekelci bir yasayı Meclise gönderemezsiniz. Gönderseniz de zaten yasa çıkmaz. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra bu yılın sonuna kadar yetiştirmeye çalışacağız” dedi.

Ersoy, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Basit bir örnekle… Eğer biz yasayı TÜRSAB’ın istediği şekilde geçirecek olursak; bankaların mil programları bir gecede bitiyor. Kapatmamız gerekiyor. Topluma aykırı gelen böyle saçma bir isteği bizim yerine getirme şansımız yok. İçerisinde onların değişmesini istediği bu tarz birçok madde var. Bu maddeleri bizim değiştirme şansımız yok. Üzerinde biraz daha çalışılması gerekiyor.  Yılsonu itibariyle de hayata geçer diye düşünüyorum.”

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.