BAKAN ERSOY: YENİ HEDEF 70 MİLYON TURİST, 70 MİLYAR GELİR

Güncel 10 Ocak, 11:04'de eklendi

BAKAN ERSOY YENİ HEDEF: 70 MİLYON TURİST, 70 MİLYAR GELİR

Bakan Mehmet Ersoy, Hollanda’nın Utrecht kentinde bu yıl 49’uncusu düzenlenen turizm fuarına katıldı. Bakan Ersoy Hollanda Fuarı’nda Turizm Hedeflerini Açıkladı.

TURİZM

Türk turizmcilerin büyük ilgi gösterdiği fuarda Türk stantlarını tek tek gezen Bakan Ersoy, Türk turizminin 2018 yılında ciddi bir ivme kazandığını belirtti. 2019 yılında turist sayısı bakımında yüzde 18-20’lik artış beklediklerine işaret eden Ersoy, “Umarım 2019 için bu rakamları yakalayacağız. Artık hedefleri yükselttik biliyorsunuz. Yeni hedef, 70 milyon turist, 70 milyar dolar gelir olarak belirledik” .

Türk turizmcilerin büyük ilgi gösterdiği fuarda Türk stantlarını tek tek gezen Bakan Ersoy, Türk turizminin 2018 yılında ciddi bir ivme kazandı. be “Turist sayısında Türkiye rekora imza attı.  Sanıyorum, 45 milyon turist sayısını aşacağız. 2019 yılında erken rezervasyon verileri olumlu.  Özellikle Avrupa pazarında çok ciddi yükselişler gerçekleşecek. Ocak ayı ilk havalimanı verilerini Antalya’da aldık. Antalya’nın havalimanı verilerinde ortalama yüzde 60 artış gözlenmekte. Ülke genelinde de ciddi bir artışın yaşanacağının sinyalidir. Hollanda pazarında ise yüzde 25-30 arası artış olacak” dedi./ habertürk

 

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NIN LOGOSU DEĞİŞTİ

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.