16.7 C
Antalya
Çarşamba, Aralık 1, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Bakan Ersoy yeni hedefimiz 22 milyar dolar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, salgın etkisinde geçen iki yılın ardından turizmdeki son durumu, hedefleri ve yeni projeleri anlattı.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, turizm hedefini güncelledi. 25 milyon turist 20 milyar dolar geliri 28 milyon turist 22 milyar dolar gelir şeklinde revize etti.

Bakan Ersoy 22 ülkede TV reklamları yaptıklarını, onlarca yüzlerce film çektiklerini, Türkiye’ye yoğun yolcu veren ve potansiyeli olan 80’den fazla ülkede dijital tanıtım yaptıklarını kaydetti.

Türkiye’nin şu anda dünyada pandemide açık ara en yoğun ve etkili reklam yapan ülke konumunda olduğunu kaydeden, Go Türkiye sitesini devreye aldıklarını ve önemli olanın size yolcu verme potansiyeli olan ülkelerin pasta payını yüksek tutmak olduğunu belirterek hedef kitleleri tespit edip onlara tanıtım yapacaklarını söyleyen Bakan Ersoy şöyle devam etti:

”Biz çok büyük bir ekibiz yoğun çalışıyoruz. Fiyatınızı yükseltmek istiyorsanız önce ülkenizi sonra bölgenizi daha sonra markanızı tanıtmanız lazım. Aralık sonu itibariyle 2022 tahminlerimizi yapacağız. Sizi hala ülkeler renkler ile kodluyorlar. Ekonomik endişelerle alınmış siyasi kararlarda var. İspanya yüzde 10 büyüme ile kapatacak. Yunanistan yüzde 30 tahmini büyüme ile kapatacak Türkiye yüzde 75 ile kapatacak tahmini. Sektör ile kamu el ele verirse yapılamayacak bir iş yok.”

Bakan Ersoy turizmin 81 vilayete yayılması gerektiğini sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER