Bakan Ersoy’dan 2021 Turizm Sezonu Öncesi Önemli Açıklamalar

bizi şikayet

Bakan Ersoy’dan 2021 Turizm Sezonu  Öncesi Önemli Açıklamalar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2021 yaz sezonu öncesinde turizme dair önemli açıklamalar yaptı. Nisan Ayı itibariyle yurt dışından artışlar başladı dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu.

bakan ersoy

Rusya’dan gelen açıklamaların önüne geçmek için Arnavutluk ziyareti (8-9 Nisan 2021) sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rusya’ya güvenli turizm koridorunu görüşmeye gideceğini açıklayan Bakan Ersoy, 2021 turizm sezonu öncesinde değerlendirme ve öngörülerde bulundu. Bakan Ersoy, turizmde yaşanan son gelişmelere ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Bakan Ersoy, Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı’na İlişkin

“Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı’nın uygulamaya başlayan Avrupa’daki ilk ülkelerden biriyiz. En detaylı ve en etkili de uygulayan tek ülkeyiz. Diğer ülkeler bunu kopyalamaya çalışsa da aslında çok başarılı olamadılar. Bu programın sonuçlarını incelediğiniz zaman ne kadar başarılı olduğunu görüyorsunuz.  “ dedi. Bunu daha güvenli hale getirmek için yeni düzenlemeler yaptık. Bir: kriterlerin sayısını artırdık. Eskiden 50 oda ve üzerinde mecbur idi şimdi 30 oda ve üzerinde mecburi… Bunu aşamalı bir şekilde tüm konaklama tesislerine yaymaya çalışıyoruz.” şeklinde ifade  etti.

Aşılamada Öncelik Açık Otellerin..

Bakan Ersoy; turizm çalışanlarının aşılama süreci ve göz önünde bulundurdukları kriterler hakkında ise şu açıklamalarda bulundu: Pazartesi itibariyle havacılık sektörüne, dün itibariyle de turizm sektörü çalışanlarına aşılanmasına başlandı. Önceliği açık olan tesislere veriyoruz. Açılma sıralarına göre aşı yapılmaya başlandı. Amacımız daha güvenli hale getirmek. Bu konuda tek bir kriterimiz var: Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip olmak. Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip olan tesislerin çalışanları sırayla aşılanacak. Konaklama tesisleri çalışanlarının listelerini Turizmi Geliştirme Ajansı’nın sistemine yüklüyorlar ve sırası gelenlerin hızlı bir şekilde aşılamaları yapılıyor.

“Nisan Ayı itibariyle Artış Başladı”

“Yerli turistte, iç turizmde sıkıntı kalmadı. Güvenli Turizm Sertifikası’nın önemini yerli turist farkında zaten… Onlar kendi sezonu geldiğinde seyahat etmeye başlayacaklardır. Yabancı turistle ilgili olarak Nisan ayı itibariyle zaten verilerde artış başladı. Yumuşak bir artış başladı. Nisan sonu itibariyle Rusya’da, Ukrayna’da ve diğer civar ülkelerde Mayıs ayı bayramı var… İlk yoğunluk orada başlayacak gibi görüyoruz. Özellikle Antalya bölgesinde… Sonrasında ise bizim Ramazan Bayramımız devreye giriyor. Sonrasında da yavaş yavaş Avrupa ülkelerinden turist gelişleri başlayacak ve sezon hızlanmaya başlar diye düşünüyoruz.” dedi.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir

Coronapas programı  dün Danimarka’da başladı. Ve Avrupa’da koronavirüs pasaportunu kullanacak ilk ülke ünvanını aldı. Yetkililer, zaruri olmayan işletmelerin açılması için uygulamanın başladığını söyledi.  Ve aşılanma verilerine göre kademeli olarak diğer işletmeleri de kapsayacağı açıklandı.

Coronapas’ı almak için kişilerin; 2 doz aşılanmış olmaları, 12 hafta önce koronavirüs geçirmiş olmaları ya da son 72 saat içinde koronavirüs testinin negatif çıkmış olması gerektiği ifade edildi.

Gm Turizm & Yönetim Dergisi Hakkında:

GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta. sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde. sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.2021 yılı itibariyle GM Turizm & Yönetim Dergisi Rusya E- Dergi yayına başlayacaktır.

Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliği taşıyacaktır. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir.

Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. Basılı yayınımız haricinde ayrıca sektöre yönelik güncel haberlerimiz www.gmdergi.com’da yayınlanmaktadır.

Gm Turizm & Yönetim Dergisi’nin 142. Sayısını Okumak İçin Tıklayınız !

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here