Bakan Ersoy’dan Müze Bilet Fiyatları Hakkında Açıklama

Güncel 13 Temmuz, 11:33'de eklendi

Bakan Ersoy’dan Müze Bilet Fiyatları Hakkında Açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin müze bileti fiyatlarını Avrupa’daki fiyatlara yaklaştırması gerektiğini ifade etti.

mehmet ersoy

Mehmet Nuri Ersoy, Topkapı Sarayı’nda 15 Temmuz için tasarlanan Müzekartların tanıtımında konuştu. Türkiye’nin müze fiyatlarını revize ederek Avrupa’daki seviyelere çıkarması gerektiğini belirtti. Bunu yaparken yerli tüketiciyi koruyacak sistem geliştirildiğini kaydeden Ersoy, Müzerkartla bunun en güzel şekilde uygulandığını ifade etti.

‘’Yapısal dönüşüm gerçekleştireceğiz’’

Müze ve ören yerlerinin, turizm gelirlerine dolayısıyla ülke ekonomisine, hak ettiği katkıyı sunması için yapısal bir dönüşüm gerçekleştireceklerini ifade eden Ersoy, ziyaret ücretlerinin, dünyadaki örneklerle uygun bir seviyeye çekilerek ekonomik fayda sağlanacağını dile getirdi. Ersoy, gerçekleştirilecek düzenlemelerin turizme yönelik bir adım olarak kalacağının ve Türk vatandaşlarına yansıtılmayacağının altını çizdi.

31 milyonla rekor kırıldı

  1. Temmuz 2018 – 1 Temmuz 2019 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerini 31 milyon kişinin ziyaret ettiğini açıklayan bakan Ersoy, bunun bir rekor olduğunu söyledi. Ersoy, 52 yeni müze açıldığını ve 25 yeni müze için ise uygulama çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Ersoy konuşmasında ayrıca, Müzerkart’ın belediyelere bağlı müzelerde de geçerli olması için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Kuşağı Seyahatlerinde Nelere Önem Veriyor?

Booking.com, yeni nesil gezginlerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik en kapsamlı araştırmayı yayınladı. 16-24 yaş aralığındaki gençler olarak tanımlanan Z kuşağı, gelecekte parasını nereye harcayacak sorusunun yanıtları…

Hırsı Gezginler

Araştırmaya göre Z kuşağının on kişiden dördü (% 39) gelecek on yılda en az üç farklı kıtayı ziyaret etmeyi planlıyor. % 30’u farklı bir ülkede eğitim görmeyi veya yaşamayı hedefliyor. (% 34 kadın,% 26 erkek) Z kuşağı, gelecek on yılda seyahat ederken yeni bir şeyler öğrenerek becerilerini geliştirmek istiyor (% 33) Z kuşağının öğrenmek istediği yeni beceriler değil. Kendi ülkesinde seyahat ederek (% 55’i) ülkesi hakkında daha fazla bilgi edinmek.
Z kuşağı için bağımsızlık bir önceliktir. Gelecek on yılda Z kuşağının üçte biri (% 34) en az bir kez kendi başına seyahat etmeyi planlıyor. (% 36 kadın,% 32 erkek)
Z kuşağının yalnız başına seyahat etme tutkusu üçüncü sırada (% 33), seyahat ederken yalnız kalmayı tercih ettiklerini söyledi. (diğer tüm nüfus demografilerinden daha fazla) ve% 18 yalnız sırt çantasıyla yolculuk gezisini tercih ediyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.