Bakanlık O İddiaları Yalanladı!

Güncel 24 Mart, 15:35'de eklendi

Bakanlık O İddiaları Yalanladı!

İtalya’dan Çeşme’ye gelmekte olan gemilerde koronavirüs iddiasından sonra Ticaret Bakanlığı açıklama yaptı. Bakanlık, İtalya’dan Çeşme’ye gelen gemilerin 28 Şubat’tan beri durdurulduğunu söyledi.

İtalya’dan hareket eden gemi 20 Mart’ta Türkiye’ye geldi!

İddialara göre İtalya’dan hareket eden  ‘U15 RO-RO‘  adlı gemi 20 Mart’ta Çeşme limanına geldi. Aynı iddianın devamında gelen geminin dezenfekte edildiği söylendi. Konu ile ilgili açıklama gecikmedi. Açıklamada gemi ile herhangi bir yolcunun gelmediği defalarca vurgulandı.

İşte o açıklama;

“Boşaltmayı yapacak kapalı kabinli çekiciler de ilaçlama işlemine tabi tutulmuş, işlem esnasında görev yapan personele yönelik olarak da maske, eldiven ve diğer koruyucu önlemler hassasiyetle uygulanmıştır. Karaya çıkartılan her dorse ve araç ayrıca ilaçlanmıştır. Kargonun boşaltılmasından sonra gemi tamamen ilaçlanarak steril hale getirilmiş, 21 Mart sabah 06.15’te Trieste limanına hareket etmiştir. Çeşme Gümrük Müdürlüğünde, gemi limana yanaşmadan önce 17 Mart’ta ateşi tespit edilen 4 personel, Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Çeşme Sahil Sağlık Denetleme Merkezince hastaneye sevk edilmiş, yapılan test sonucunda 19 Mart tarihinde bir personelimizde virüs tespit edilmiştir. Diğer 3 personelin ilk testleri negatif çıkmış, hastanede gözetim sürecinde de yapılan ikinci testin de negatif çıkması üzerine, evde izolasyon sağlanacak şekilde taburcu edilmiştir. Test yapılan personelimizle yakın temas olasılığı olan 45 kişiye öncelikle karantina uygulanması kararı verilmiştir.”

 

GM Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.