Bakanlık’tan Tren Turizmine Destek

Güncel 11 Temmuz, 11:56'de eklendi

Bakanlık’tan Tren Turizmine Destek

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’u ziyaret etti. Tren Turizmi projesi ile ilgili bilgi verdi.

tren turizmi

Acar, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı olarak “Kömüre Giden Demiryolu Projesine” büyük önem verdiklerini belirtti. Projenin hayata geçmesi için Ajans olarak 2016 yılından itibaren çeşitli alanlarda çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan  Yavuz, “Kömüre Giden Demiryolu Projesi önemli bir proje ve gerekli fiziki şartların sağlanması durumunda projenin bölgeye önemli faydalar sağlayacağını düşünüyorum” dedi. Kömüre Giden Demiryolu Projesi Yeşil Rota konsepti ile tanıtım organizasyonu için de İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri vasıtasıyla gerekli desteğe hazır olduklarını belirtti.

Toplantının sonunda Acar, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Özgül Özkan Yavuz’a çeşitli yöresel hediyeler takdim etti. Eylül ayında gerçekleştirilecek organizasyon için Yavuz’u bölgeye davet etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seyahat Ve Turizmi Etkileyen Megatrends

Seyahat Ve Turizmi Etkileyen Megatrends

Dünya daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen bir hızda ve ölçekte dönüşüyor. Bu değişimler, yaşama, çalışma ve birbirimizle etkileşime girme biçimimizi temelden değiştirdi, sarstı ve herhangi bir “normal” duygusunu yok etti. Önde kalmak için ne olacağını tahmin etmeliyiz.

Bu bağlamda, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi, Bloomberg Medya Grubu ile birlikte, Dünya Dönüştürülmüş Megatrends ve Seyahat ve Turizme Etkileri başlıklı açılış raporunu açıkladı. Rapor, geleceği şekillendiren birbirine bağlı beş mega eğilimi inceliyor ve bunların her birinin insanlar, toplum, iş ve teknoloji için geniş anlamda ve özellikle Seyahat ve Turizm sektörü ve destinasyonları için ne anlama geldiğini düşünüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.