BARANER,  ALMANYA’NIN ÖNEMLİ İSİMLERİYLE TUR OPERATÖRÜ KURDU 

Güncel, slide 12 Mart, 12:41'de eklendi
TUI AG bünyesinde 11 yıl çalışan turizmin duayenlerinden Hüseyin Baraner, Germany Fans (Almanya’yı Sevenler Birliği A.Ş) adlı tur operatörünü kurdu.
hüseyin baraner
 Hüseyin Baraner, Germany Fans (Almanya’yı Sevenler Birliği A.Ş) adlı tur operatörünü Almanya’nın eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Friedbert Pflüger, Almanya’nın en büyük otel zinciri Steigenberger’in kurucusunun kızı Christine Steigenberger ve Vural Öger ile birlikte kurduğunu söyledi.

Baraner, GermanyFans adlı şirketle dünyanın dört bir yanından Almanya’ya turist getireceklerini, şirketin yüzde 51 hissesinin kendisine, yüzde 20’şer hissesinin ise Christine Steigenberger ve Friedbert Pflüger’e ve yüzde 9 hissesinin ise Vural Öger’e ait olduğunu belirtti.

Tur operatörünün merkezinin Almanya’nın Frankfurt kentinde olacağını anlatan Baraner, “Berlin ve Hamburg’ta da bürolarımız olacak. Almanya’da 45 yıldır çalışıyorum. 300’e yakın Alman otelciyle işbirliğim oldu. Almanya’da siyasetçisinden sporcusuna kadar çok sayıda ünlü kişilerle ilişkilerim oldu. Almanya benim ikinci vatanım” dedi.

Tur operatörlüğüne yeni bir heyecan getireceklerini belirten Baraner, “Çin, Dubai ve Moskova’da tur operatörü olarak faaliyetimizi sürdüreceğiz. Gelecek yıl da Rio’da tur operatörü olarak faaliyet göstereceğiz. Diğer yerlerde partnerler ve acenteler ile çalışacağız. Almanya’da çok büyük festivaller, etkinlikler yapacağız. Almanya’da üç merkezden operasyon yapacağız. Özelikle Çin, Arap ülkeleri Afrika ve BDT ülkeleri ve Türkiye’den Almanya’ya turist getireceğiz. Almanya’nın turizm ürünlerinin daha iyi tanıtılması ve dünyada dahi iyi tanınması için çalışmalar yapacağız’’ şeklinde konuştu.

Baraner, Almanya’ya getirdikleri turisti Türkiye’ye de yönlendirmek için çalışma içinde olacaklarını, tur operatörü olarak rakam ve sayıda iddiaları olmadıklarını, rakam ve sayıda ısrar eden tur operatörlerinin iflas ettiğini kaydetti.

Kar elde edemedikleri hiçbir müşteriyi ne otele sokacaklarını ne de uçuracaklarını ifade eden Baraner, “Biz çok özel, pahalı ürünleri yüksek karla satmayı hedefliyoruz. Biz sadece otel değil yaşam tarzı, festivaller, etkinlikler ve müsabakalarda pazarlayacağız. Almanya’ya tüm ülkelerden günlük 5000 Business Koltuk uçuş kapasitesi var. Biz bu koltuklara da ciddi şekilde oynayacağız” dedi.

38 yıldır turist getiren aktif operasyonların içinde olduğuna dikkat çeken Hüseyin Baraner, şunları söyledi:
“Antalya’da bu kadar uzun süre turizmde çalışan çok az kişi kaldı. Dünyada turizm hareketleri değişti. Artık tur operatörleri çok para kazanamıyor. Dünyada son 10 yılda irili ufaklı yüzlerce tur operatörü iflas etti. Artık yaratıcı  , felsefesi olan, sunduğu ürüne saygısı ve sevgisi olan tur operatörlüğünde ihtiyaç var. Yoksa bakın Dünya’da büyük oynayan ben her şeyi satarım, sunarım diyen Tur operatörleri borç batağından kurtulamıyorlar.  Başta Nuri Özaltın, Ahmet Barut, Ahmet Akbalık, Ayhan Bektaş gibi Türk turizminde saygın yeri olan dostlarım ve arkadaşlarım var onlarla da birlikte çalışacağım. Bu kişiler Avrupa ve Dünyada Türk turizmi için mücadele etmiş insanlar. Bu kişilerle iç içe olacağım.’’

“Alman-Türk Turizm Akademisi kuracağız”

Baraner, en büyük hayallerinden birinin ise Türkiye’de Alman – Türk Turizm Akademisi kurmak olduğunu vurgulayarak, “İleriki yıllarda Nuri Özaltın gibi değerli dostlarımızın katkılarıyla ve Alman hükümetinin de desteğini alarak Alman – Türk Turizm Akademisini kurmak istiyorum. Burada eğitim görenler iki ülkede de eğitimlerini sürdürecekler. 38 yıllık turizmci olarak biz işe başladığımızda öncelikle eğitim, kalite, insan sevgisi, yabancıya saygı ve Türk misafirperverliği bizlerin anayasası gibiydi. Biz bunu yeniden uygulamak istiyoruz” diye konuştu. (Turizmgazetesi)

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Veli Yıldırım 23 Eylül 2015

Hüseyin Bey Başarı platformunuzun giderek yükseldiğinigörmek beni deonurlandıdığı için yazmak gereğini duydum.Vural bey inde olması ufkunuzu özetliyorbaşarılı yatırımlar dilerim.

Saygılar

Veli YILDIRIM

Emlak Ticaret

0532 236 19 69

Antalya