BARANER’DEN TURİZM KAMPANYASI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 12 Temmuz, 10:11'de eklendi

Turizm duayeni Hüseyin Baraner, Anadolu’nun değerlerini, sanatını, doğasını, lezzet deryası mutfağını, tarihini, kültürünü ve gönlü zengin insanını dünya milletlerine tanıtmak üzere ‘All Anatolia-Bütün Anadolum’ adlı bir kampanya başlattı.

Yeni Alanya Gazetesi’nde yayınlanan habere göre ; TAM 40 yıldır dünyanın değişik noktalarında, değişik ortamlarda ve kültürlerde, önemli turizm kurum ve kuruluşlarında tepe yöneticilik yapmış olan Hüseyin Baraner referans olarak ‘Anadolu Turizmi’ için kendi ismi ile dünya turizmcilerine ulaşacak. Türk turizmini yeniden düzlüğe çıkartmayı hedefleyen kampanya, şu sözlerle anlatılıyor: “Yeniden 40 yıl öncesine, turizmdeki ilk yıllarımıza geri dönüyoruz. Kültür, Sanat, Spor, Sağlık ve Dostluk turlarına yeni bir paylaşımcı, sürdürülebilir ve saygın zemin hazırlıyoruz. Türkiye’nin turizmdeki gizli hazinesini dünyaya açmak üzere yola çıkıyoruz. Hala güzel değerlerini yitirmemiş insanı, bozulmamış doğası, kadim kültürü ve gelenekleri ile Anadolu’yu İnsanlığın önüne taşıyoruz. Bu muhteşem gastronomi deryasından küresel gurmelerin haberi olması için her şeyi yapacağız. Anadolu’nun şirin, kanaatkâr lokantaları, bilgelik kokan sohbetlerin sahnesi kıraathaneleri en büyük avantajımız olacak. Odak noktamız temasta olduğumuz ve tanıdığımız uluslararası 200 bin Seyahat Acentesi Satış Elemanı. Dünyada yaşanan siyasi gerginlikler ve terör korkusu turizme yansıdı. Turist bir yere gitmek için referans arar oldu. Bu amaçla Anadolu’nun değerlerini, sanatını, doğasını, lezzet deryası mutfağını, tarihini, kültürünü ve gönlü zengin insanını dünya milletlerine tanıtmak üzere yola çıkıyoruz. Bu muhteşem Anadolu’yu ziyaret etmek isteyen Anadolu’nun yeni meraklılarına en doğru bilgiyi ulaştırmak üzere, çalışmalarımızı dünya ölçeğinde 200 bin acente satış ve pazarlama görevlisine, araştırmacılara, medya mensuplarına, yorumculara, bloggerlara, influencerlara göndereceğiz. Anadolu’yu görmek ve tanımak isteyen herkes en doğru bilgilere bu kanallardan ulaşabilecektir.

BARANER TAVSİYE EDİYOR

Seyahat acenteleri için ürün seçme ve karar verme işlemini kolaylaştıracak. Uzun yıllardır en etkili ve en geniş sosyal, uluslararası, siyasi ve sanatsal çevreye sahip Türk turizmci olan Hüseyin Baraner, yanında tanınmış siyaset, sanat, kültür insanları ile Anadolu’nun kent ve kasabalarını gezecek ve gözlemlerini ve değerlendirmelerini aynı hafta Avrupa, Rusya, Amerika ve Arabistan’daki 100 binlerce etkili noktaya ulaştıracaktır.

PAYLAŞIMCI SOSYAL TUR OPERATÖRLÜĞÜ

Projenin çok etkin destekleyicileri arasında 5 kıtadaki seyahat acenteleri, tur operatörleri, spor, kültür, turizm grup seyahatleri spesiyalistleri ile sanat ve kültür etkinlik organizatörleri yer almaktadır. Bu kuruluşları ürünü korumak, geliştirmek ve saygın tutmak eğiliminde olan yapılardan oluşan değerli seçkin seyahat acenteleri ve spezial tur operatörleri olarak sınıflandırabiliriz.

40 YILLIK TURİZMCİLİK PRATİĞİ

Anadolu’daki yerel acenteden alınan ürün, özellikle kardeş şehirlerdeki yerel seyahat acenteleri, tur operatörleri ve okuyucu grupları, medya seyahat satış birimleri tarafından bulundukları ülkede müşterek kampanyalar ile içeriği etik, saygın ve hiçbir shopping zorlaması olmadığını vurgulayan

‘BARANER TAVSİYE EDİYOR’ ibaresi ile satışa sunulacaktır.

Baraner’in 40 yılda meslek hayatında kurduğu uluslararası seyahat satış elemanı ağı ve on binlerce acente çalışanı ile bu kampanyanın en geniş nüfusa ulaştırılmasında başrol oynayacaktır. Baraner, yaklaşık 40 yıllık turizmcilik pratiğinden edindiği gusto ile kentlerin ve kasabaların mutfağını, sanatını, esnafını, zanaatkarlarını, kültür değerlerini, el işlerini, doğasını koklayacak ve izlenimlerini dünyanın önde gelen kaynakları ile paylaşacaktır. Hüseyin Baraner ayrıca şehir şehir bizzat Anadolu’yu gezerek izlenimlerini abartısız, Photoshop’suz gerçek görüntüler ve izlenimler ile şehir şehir, kasaba-kasaba gezerek oluşturacak.

MİLYONLARA ULAŞTIRILACAK

www.all-anatolia.com sitesinde, Facebook, Twitter, Instagram, bloglar, online haber sitelerinde İngilizce, Rusça, Almanca, Arapça ve Türkçe olarak dünyadaki 100 milyon gezgine ve genelde sadece tavsiye üzerine seyahat eden milyonlara ulaştırılacak. Her şehir ve kasabada oteller, önde gelen lokantalar, insanların bir araya geldikleri kahvehaneler, pazarlar dolaşılacak, sokaktan insanlar ile sohbet edilecek ve verdikleri kalpten mesajlar Avrupalılara iletilecektir. Ayrıca her kentte ve kasabada ilgili ve yetkililer ile konuşulacak ve yapacakları davetler İngilizce alt yazı ile yayınlanacaktır. Yerel ve bölge uzmanı saygın rehberler de tavsiye edilecektir. Ayrıca, her kent ve kasabanın otelleri ile ortak yarışmalar düzenlenecek ve konaklama ödülleri ile yarışmalar, haber siteleri, sosyal medya ve her türlü kaynak ile dünyaya geniş biçimde duyurulacaktır. www.all-anatolia sitesine seyahat acenteleri interaktif olarak üye olacak ve müşterilerine kendi satış ağı üzerinden bilgilendirmeler yapacaktır.

ANADOLU DÜNYADAKİ KARDEŞLERİ İLE BULUŞUYOR

Çalışmalarımız ve faaliyet alanlarımızın önemli bölümünü yurtdışındaki kardeş şehirlerdeki seyahat acenteleri satış elemanları oluşturacaktır. Ayrıca bugüne kadar kadrini bilemediğimiz dev bir kaynağa giriyoruz: Kardeş şehirler. Anadolu’daki yaklaşık 1500 kent ve kasabanın küresel ölçekte 5000’in üzerinde kardeş şehri var. Birer kardeşlik protokolü imzalanmış ve süreç orada takılıp kalmış. İmzaları atan başkanlar dışında kimsenin haberi yok. Oysa kardeşlik kentler bazında da çok önemli bir hukuka işaret eder. Kardeşlik candır, paylaşımdır, dayanışmadır, sevgidir, güvendir. Türkiye’nin binlerce kent ve kasabasını öncelikle bu kardeş şehirlerde tanıtacağız. Bunu yaparken kardeş kentin belediyesinden, STK’larından, acentelerinden, sanatçılarından ve kanaat önderlerinden destek alacağız. Yurtdışındaki kardeş şehirlerin yerel seyahat acenteleri elemanlarını Türkiye’deki kardeş şehirlerindeki yerel acenteler ile kaynaştıracağız. İnfo turlara davet edip eğiteceğiz. Yurtdışındaki kardeş şehirlerden Türkiye’deki kardeşlerine değişik içeriği zengin ve saygın turlar düzenlenmesi için piyasa oluşturacağız. Bütün dünyadaki kardeş şehirlerin acenteleri bu özel turları kendi müşterilerine sunacak. Bu turlar ile gelenleri şehirlerdeki yerel acenteler, STK’lar, bazen belediye başkanı karşılayacak. Bölgenin saygın rehberleri ayrıca tavsiye edilecektir.

PROJE İLE TATLI ESİNTİ BAŞLAYACAK

Bizim bu proje ile başlatacağımız tatlı esintinin zamanla kardeş kentler arasında muhteşem bir ziyaret trafiğini patlatacağına inanıyoruz. İnsanlar birbirini tanıyacak, sevecek, belirsizlikten kaynaklanan önyargılar yok olacak. Kardeş kentlerin insanları arasında sarsılmaz bir akrabalık hukuku oluşacak. Kampanyaya katılan kentlerin Belediye Başkanları, Ticaret ve Sanayi odaları başkanları, kanaat önderleri, sanatçılar ve rehberler, Almanya’daki 2018 ITB Fuarı’nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan GALA ANATOLIA’da dünya turizm aktörleri ile bir araya gelme şansı bulacaklardır. Ayrıca her yıl değişik uluslararası fuarlarda ANATOLİA TOURISM TALKS adı altında Workshoplar düzenleyeceğiz. Ayrıca çok farklı pazarların ve ülkelerin deneyimli ve tanınmış, seçkin turizmcilerden oluşturulacak All-Anatolia Turizm Geliştirme ve Pazarlama Platformu’nu dünya çapında tanınan, 43 yıl TUI’de en üst tepe yöneticilik yapmış ve şimdi Dünya Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı olan Günter Ihlau yönetecektir. All-Anatolia Projesi çerçevesinde dünyanın önde gelen destinasyon tanıtım, pazarlama ve marka uzmanları, kentlerin yerel turizm ve ekonomi yatırımcılarına ve işadamlarına destinasyon geliştirmek, yönetmek ve piyasa oluşturmak konusu ile ilgili destekleyici çalışmalar yapacaktır. Her yıl Anadolu’nun başka bir kentinde uluslararası tur operatörleri, seyahat acenteleri, medyanın geniş katılımı ile All-Anatolia Turizm Yatırım, Pazarlama ve Ürün Geliştirme Zirvesi gerçekleştirilecektir.”

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.