BAYRAM TATİLİ TURİZMİ HAREKETLENDİRDİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 27 Ağustos, 17:41'de eklendi
Kurban Bayramı için bilet ve otel rezervasyonları arttı. Turizmciler otellerde yüzde 40’lara varan indirim kampanyaları yaptı.
 bayram tatili
 Dünya gazetesi’nde yayınlanan habere göre ; Okulların açılış tarihinin Kurban Bayramı’ndan sonraya bırakılması turizm sektörünü hareketlendirdi. Turizmcilerin otellerde yüzde 40’lara varan indirim kampanyaları yaptığını kaydeden online seyahat asistanı Bavul.com’un Türkiye Genel Müdürü Mazhar Özsoy, tatil kararının sektörü hareketlendirdiğini ve Kurban Bayramı için bilet ve otel rezervasyonlarının arttığını söyledi.

Durgun geçen yaz sezonunun ardından, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların açılış tarihini 28 Eylül’e kaydırmasıyla eylül ayında turizm sezonundan yararlananların arttığını kaydeden Özsoy, sektörde yeni bir hareketliliğin başladığını söyledi. Özsoy şöyle dedi:

“Okulların açılış tarihinin ertelenmesi kararıyla bu yıl yurt içi rezervasyonlarımız Eylül ayı sonuna kadar uzadı. Kararın hemen ardından özellikle Ege ve Akdeniz Bölgesindeki turistik oteller fiyatlarında yüzde 8’den yüzde 40’lara varan indirimler yaptılar. Son bir haftadır hem uçak biletleri hem de oteller ile ilgili yoğun rezervasyon talepleri almaya başladık.”

Rezervasyonlarda yüzde 30’un üzerinde artış bekleniyor

Bu yıl Türkiye’de yerli turistlerin eylül ayını da tatil dönemine eklediğini kaydeden Özsoy şöyle dedi: “Eylül ayı bu yıl turizm sektörüne hareketlenme getirecek. Kurban Bayramı tatili ve okulların açılışının eylül ayı sonuna ertelenmesi turizmciler için bir fırsat. Zaten birçok otel ve turizm firması Eylül ayına özel indirimler yaptılar. Tatil yapamayan ya da ikinci bir tatil yapmak isteyen kişileri bu fırsattan yararlanmaya davet ediyoruz.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.