Bir Zam Daha! Oran Yüzde 40’a Yaklaştı!

Güncel 21 Şubat, 12:44'de eklendi

Bir Zam Daha! Oran Yüzde 40’a Yaklaştı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, müze ve ören yeri giriş ücretlerine bir zam daha yapıldı. Böylece yapılan son zamla birlikte oran yüzde 40’a yaklaştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1 Mart 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak müze ve ören yeri giriş ücretlerine zam yaptı. Turizm Bakanı Mehmet Ersoy yapılan düzenlemede Müze Kart indirimi müjdesini vermişti. Fakat söz konusu düzenlemede, Ayasofya, Perge, Efes gibi yoğun ziyaretçi ağırlayan müze ve ören yerlerinin giriş ücretlerine yüzde 30’un üzerinde zam gerçekleştiği öğrenildi. Geçtiğimiz temmuz ayında da müze ve ören yeri ücretlerine yüzde 20 oranında zam yapılmıştı.

Yapılan zamlı giriş ücretleri, 1 Mart 2020 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek.

Müze Ve Ören Yerlerinin Yeni Giriş Ücretleri

Yapılan son zamla daha önce 72 TL olan Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi ve Efes Antik Kenti’nin giriş ücretleri 100 TL’ye çıktı. Pamukkale Ören Yeri’nin giriş ücreti 60 TL’den 80 TL’ye, Antalya-Perge Ören Yeri’nin giriş ücreti ise 52 TL’den 50 TL’ye çıkmış oldu.

Museum Pass Türkiye 550 TL

Yapılan son zamla birlikte daha önce fiyatı 375 TL olan Museum Pass Türkiye’nin fiyatı 550 TL’ye çıkmış oldu. Fiyatı 220 TL olan Museum Pass İstanbul, Museum Pass Eagean ve Museum Pass Mediterranean’ın ise 325 TL oldu.

Müzekart fiyatında indirim yapılmıştı

Daha önce yapılan açıklamada Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müzekart fiyatını 70 TL’den 60 TL’ye düşürdüğünü duyurmuştu. Müzekart fiyatına yapılan 10 TL’lik indirimin, son zam düzenlemesinin içinde bulunduğu fakat kamuoyuna yapılan açıklamada bu konunun bahsedilmediği görüldü.

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.