BİZE KREDİ DEĞİL,TURİST VERİN !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 17 Nisan, 16:44'de eklendi

ANTALYA Kale Kapısı Esnaflarını Kalkındırma ve Güçlendirme Derneği Başkanı Hasan Kilit, 4 bin 700 işyerinden 700’ünün son 2.5 yılda kapandığını söyledi. Kilit, hükümetin esnafa kredi vermesini de eleştirerek, “Bize kredi değil, turist verin” dedi.

Kilit: Bize kredi değil, turist verin

TURİZMDE YENİ CAZİBE ALANLARI

Antalya’da, doğudan batıya, güneyden kuzeye çok geniş yelpazede esnaf kitlesine sahip olduklarını hatırlatan Hasan Kilit, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hükümetimizden bize gelen turistlerin ülkeleri ile iyi ilişkiler kurmasını istiyoruz. Turizmde yeni cazibe alanları yaratmalıyız. Antalya’nın sadece denizi, kumu ve havası yok. Bu kentte kültür, dağ, yayla sağlık, av turizmi de yapılabilir. Bu alanları da iyi tanıtmalıyız. Ayrıca, esnafa kredi verip borçlandırmak doğru değil. Kredi vereceklerine, ülkeye güveni sağlayıp turizmi canlandırsınlar. Bize kredi değil, turist verin.”

GALATASARAY KÖTÜ, EKSTRA DİBE VURDUK

4 yıldır esnaf olduğunu söyleyen Leyla Muradov Duran ise Rus uçağının düşürülmesi ile işlerin iyice azaldığını belirterek, “Son 1 yılda işler daha kötü. Biz Galatasaray ürünlerini satıyoruz. Takımın da bu sezon kötü gitmesi bizi ekstra dibe vurdu. Özellikle, her yıl gelen Alman müşterilerimiz var. Onlar da gelmez oldu” diye konuştu. Ayakkabı işletmecisi Halit Bakaç ise son 1 yıldır işlerinin kötü gittiğini, referandum sonrasını merakla beklediklerini söyledi.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.