Bodrum Kıymetimi Bilemedi, İstanbul İçin Çalışacağım

Güncel 15 Ağustos, 09:51'de eklendi

Bodrum Kıymetimi Bilemedi, İstanbul İçin Çalışacağım

Turizm Tanıtma Genel Müdürü ve Bodrum eski Kaymakamı Cumhur Güven Taşbaşı: “Bodrum kıymetimi bilemedi, İmamoğlu bana sahip çıktı” dedi.

Cumhur Guven Tasbasi

Taşbaşı, “Bodrum ilçe turizmine katkıda bulunmak için siyasi platformda yer almak istedim. Fakat olmadı, Bodrum kıymetimi bilemedi.  İmamoğlu sahip çıkınca teklifi kabul ettim. Benim için ülkemin Bodrum’u da İstanbul’u da aynı. Ülkemin  her yerinde turizmin gelişmesi için ne gerekiyorsa yaparım” dedi.

İmamoğlu, vaat ettiği İstanbul Turizm Platformu’nu kuracaklarını belirtti. Platformun koordinatörlüğünü, eski Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü emekli vali yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı’nın yapacağını duyurdu.

Bodrum Kıymetimi Bilemedi

Taşbaşı, bayram tatili ve su altı arkeoloğu Aşkın Cambazoğlu’nun vefat eden eşi Emel Çanga Cambazoğlu’nun cenazesi için Bodrum’daydı. Taşbaşı anterhaber.com’a yaptığı açıklamada, yıllarca Bodrum’da kaymakamlık yaptığını, sorunları çok iyi bildiğini söyledi. Ardından yaptığı Turizm Tanıtma Genel Müdürlüğü’nde de Bodrum’un tanıtımı için ne gerekiyorsa yaptığını belirtti.

“Emekli olduktan sonra Bodrum’a hizmet etmek istiyordum. Siyasi platformlarda yer almaya çalışmama rağmen olmadı. Bunu söylemek üzüntü verici ama Bodrumlular benim kıymetimi bilemedi.

Kimseye kırgınlığım yok. Hepsi benim arkadaşım kardeşim. Ardından Sayın İmamoğlu, ‘İstanbul turizminin başında ol’ dedi, hemen kabul ettim. Çünkü mesleğimdeki tecrübelerimi Bodrum ya da İstanbul olsun, ülkemin her yerinde vatanım için her şartta paylaşırım” dedi.

Bayram’dan Hemen Sonra Başlıyoruz

Taşbaşı, bayramın hemen ardından İstanbul Turizm Platformu’nun A takımını oluşturarak çalışmalara hızla başlayacağını söyledi. “İstanbul, yılın her ayı turistin geldiği dünya turizminin göz bebeği bir şehir. Sayın İmamoğlu’nun talimatları doğrultusunda bunu gerçekleştireceğiz” açıklamalarına yer verdi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.