Bodrum’dan Sonra İstanbul’da Kaçak Avı

Güncel 17 Eylül, 13:23'de eklendi

Bodrum’dan Sonra İstanbul’da Kaçak Avı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bodrum’dan sonra İstanbul’da kaçak yapılar için harekete geçti.

istanbul

Bakanlık bütün ilçe inşaatlarını incelemeye başladı. Ay sonuna kadar tespitler tamamlanarak kaçak projelere tebligatlar gönderilecek.

Boğaz’daki yalılardan, imar barışı fırsatçılarının yaptığı yapılara kadar tüm kaçakların yıkılması için harekete geçildi. Bakanlık tespitler için ekip kurdu, bir ay içinde tebligatları göndermeye başlayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan kaçak yapılarla mücadele çalışmalarında harekete geçildi. 20 Ağustos’ta Muğla’da başlayan kaçak yapı tespit ve yıkım sürecinde şimdi sıra İstanbul’a geldi. İstanbul’da Boğaz’daki yalılardan, imar barışı fırsatçılarının yaptığı kaçak yapılara kadar tüm aykırılıklar tespit edilecek. Alınan bilgilere göre Bakanlığın Bodrum’daki yıkım sürecini bitirmesinden sonra İstanbul’da yıkım süreci başlayacak.

İstanbul İçin Ayrı Bir Ekip Kuruldu

Bakanlık yetkililerinin verdiği bilgiye göre İstanbul için de ayrı bir ekip oluşturuldu. Bu ekip bütün ilçelerde tespit yapacak. Hem ekiplerin tespitleri hem de gelen şikayetler değerlendirmeye alınıyor. Gülistan Alagöz imzalı habere göre, İstanbul Valiliği İstanbul Boğazı’nda kaçak tespit çalışması ile sürece destek olacak. İlçe sınırları içerisindeki kaçak yapılara ilişkin çalışmaları da belediyeler sürdürmeye devam edecek.

Tebligatlar ilgili kurum ya da kişilere belediyeler aracılığıyla 1 ay içinde gönderilmeye başlanacak. Tebligat yollanan kişilere 1 ay süre verilecek. Eğer yıkım yapılmazsa bu defa bakanlık yıkımı gerçekleştirecek.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.