Bodrum’u Su Bastı, Turistler Şaştı Kaldı!

Güncel 23 Mayıs, 14:50'de eklendi

Bodrum’u Su Bastı, Turistler Şaştı Kaldı!

Egenin incisi Bodrum’un Torba mahallesinde ana su borusu dün aniden patladı. Olayı gören turistler yoldan geçerken durumu şaşkınlıkla izledi.

bodrum'u

Torba mahallesinde su borusu patladı: Yoldan geçen turistler durumu şaşkınlıkla izledi.Borudan fışkıran su sebebiyle otel ev ve iş yerlerini su bastı.  Şiddetli suyun etkisiyle 3 otelin duvarları yıkıldığı söyleniyor. Otel odalarına da su bastığı bildirildi. Bu durum otellerde konaklayan turistlere panik yaşattı.  Odalardan çıkarılan müşteriler başka otellere tahliye edildi. Otel havuzları ise çamurlu su görüntüleriyle karşı karşıya kaldı.  SPA merkezini de su bastı ve iki görevli kadın olayda yara aldı.

Su basan ve boşaltılan otellerde maddi zararın büyük olduğu söyleniyor. Bodrum Belediyesi ekipleri bölgede temizlik ve hasar tespiti çalışmalarını başlattığını bildirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Hayaller Ve Canım Ülkem

İşte Fuat Ersoy’un kaleme aldığı ‘’Hayaller ve canım ülkem’’ başlıklı yazısı:

12-16 Mayıs tarihleri arasında IMWF’un ( International MICE and Wedding Forum ) dördüncüsünü başarıyla gerçekleştirdik. Çok yoğun, çok stresli ama bir o kadar da özel, mutluluk ve gurur veren bir süreci geride bıraktık. Halen daha, teşekkür mesajlarına cevap vermeye çalışıyoruz. İnsanı, doğası, tarihi, kültürüyle başka birçok ülkenin sahip olmak için can atacağı güzelliklerimizi, uluslararası, üst düzey meslektaşlarımıza, canlı canlı, yerinde deneyimleterek yaşatma şansımız oldu.

Daha da önemlisi, yola çıktığımız ilk günden beri savunduğumuz bir gerçeği, tevazu ve özgüvenle cümle aleme ispat ettiğimize inanıyorum. Nedir bu gerçek? Ülkemiz turizm sektörünün bileşenlerinin, dünya çapında servis üretebilme kabiliyetine sahip olduğu, uluslararası rekabette dünyada söz sahibi olduğumuz ve en üst sıralara adımızı gururla yazdırdığımız tek sektörümüz olan turizm sektörünün, önemli oyuncularının bir araya geldiklerinde, el ele verip, bir gönül birlikteliği yaptıklarında, ürettikleri katma değerin paha biçilmez olacağının da canlı bir örneğini sergilemiş olduk. Bundan ötürü de, tüm yorgunluklarımızı unutturan haklı bir gururu, tüm sektör paydaşlarımızla keyifle paylaşıyoruz.

Başlıkta yazdığım gibi, tüm bunları mümkün kılan şey, yapabileceklerimizle ilgili hayaller kurmaktı başlangıçta, hayallerimizi gerçek kılan ise, bu hayallerimize bizimle birlikte inanan, ortak bir ideali paylaşan, değerli meslektaşlarımızın katılımı ve destekleriydi.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.