19.3 C
Antalya
Perşembe, Ekim 21, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Böyle Devam Ederse, Sezonu Kurtarırız

Böyle Devam Ederse, Sezonu Kurtarırız

Çanakkale’nin en özel turizm merkezlerinden birisi olan Assos’da dört otel ile hizmet veren Eden Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Selimoğlu ile gündemi değerlendirdik.

Ömrünü adeta Assos’un gelişimine ve Assos turizmine adayan başarılı ve tecrübeli turizmci Hilmi Selimoğlu’na Assos’u bize anlatırsanız ne söylemek isterseniz sorumuza ‘Cennet’ olarak cevap veriyor.

Selimoğlu “Ben 40 yıldır Assos’dayım. 36 yıllık turizmciyim. İlk otellimizi 1986 yılında açtım.  Assos cennet. Eden adını da ondan verdik. Eden eşittir Assos’tur. Bu bölgede felsefe konferanslarını yapıyoruz. Daha önceden kültür ve sanat festivalini yapıyorduk. Bölgemizi tanıtmak için elimden gelen neyse yapıyorum. Ben ömrümü Assos’a verdim. İnşallah ömrüm uzar ve buralarda daha çok şeyler yaparız”

Assos’da kendi otelleri dahil diğer otellerden aldıkları bilgilere göre, bölgede doluluk oranlarının %60-70 arasında gittiğine dikkat çeken Selimoğlu, ‘Böyle devam ederse sezonu kurtarırız’ dedi.

sezon

“Daha öncede öngördüğüm üzere, Corona sonrası gelişmeler hep düşündüğüm gibi geçiyor. Bahsettiğim gibi turizmin Kuzey Ege’den başlayacağını söylemiştim Aynen de öyle oldu. Daha sonra da Güney Ege’ye iner demiştim. Yabancılar gelmediği sürece güneyde maalesef bir şeyler olmayacağını söylemiştim. Şükürler olsun ki, bölgemizde biz ve arkadaşlarımızın doluluk oranları %60-70’lerde. Bu doluluk oranlarının ne kadar devam edeceğini bilemiyoruz. Böyle devam ederse sezonu kurtarırız. Bunun yanında güneydeki arkadaşlarımıza hep beraber üzülüyoruz.  Maalesef mevcut politikalar bu hale getirdi bizi. Almanya’nın, Yunanistan’ın ve Avrupa Birliği’nin açılmaması, uçakların uçmaması Turizmi bitirmiştir bana göre. Ve de böyle devam ederse bitirmeye devam edecektir. Bu arada sektörümüzde  iflaslar, satışlar, icralar başlayacaktır. Bu konuya üzülmemek içten değil. Devletimizin bir an önce bu işlere bir el atması lazım. Uluslararası, milletler arası Avrupa Birliği ile ilgili olan ilişkilerin yeniden elden geçirmesi lazım. Bunun yanında hiçbir şey yokmuş gibi birde Ayasofya’yı çıkarttık. Bana göre tüm bunların üzerine buda tuzu biberi oldu bana göre”

EDEN Group Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Selimoğlu, Çanakkale’nin güvenli turizm sertifikası alma konusunda en duyarlı bölge olduğunu bizlere söylüyor:

“Bölgemiz Assos, Assos dedimse Çanakkale. Sertifika konusunda en duyarlı olan bölgeyiz. Çanakkale merkezdeki otellerimiz, bölgemiz Assos’daki otellerimiz Türkiye geneline bakarsanız beklide birçok bölgeden çok önde değer vermiştir sertifika konusuna. Biz umutluyuz. Misafirlerimize buna göre hizmet veriyoruz. Her şeyin önlemini alıyoruz. Her şekilde misafirlerimizi de bölgemize bekliyoruz. Bölgede Eden Group olarak dört otelimiz var. Şu anda doluluk oranlarımız % 60-70 oranında. Buda bizi memnun ediyor. Belki bayram dolayısı ile bu oranlar % 80-90’a çıkar ama bu doluluklarda bizi mutlu ediyor. Bayramla ilgili rezervasyonlar alıyoruz. Erken rezervasyon ile ilgili seyahat acentelerimiz tarafından gelen indirimli çok sayıda rezervasyonun çoğu maalesef iptal oldu. Yeni rezervasyonlar alıyoruz. Otomobili olan vatandaşlarımız İstanbul,Bursa, İzmir gibi yerlerden biniyor aracına ve  üç dört saatte buraya geliyor. Hafta sonu dahi olsa kısa da olsa bir tatil yapıyor, dinleniyor ve dönüyor. Bu bakımdan bizim bölgemiz biraz daha şanslı” diye konuştu.

Halil ÖNCÜ-Assos/Çanakkale

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER