21.2 C
Antalya
Cuma, Mayıs 20, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Bu Hızlı Testlerle Etkinlikler Başlayabilir

Bu Hızlı Testlerle Etkinlikler Başlayabilir

Hızlı test sistemleri üzerinde çalışan iAbra ve TT Electronics adlı iki şirket, 20 saniye içinde corona virüsü olup olmadığınızı tespit eden bir sürüntü testi geliştirdi. The Virolens adı verilen testle, kişiden alınan sürüntü pozitif ya da negatif olunduğunu saniyeler içinde belirliyor. Test, başkent Londra’daki Heathrow Havalimanı’nda pilot uygulamayla denmesi yapıldı.

covid-19 testi

 

İngiltere’de hayatı normale döndürmeye yardımcı olacak bir hızlı corona virüsü testi üretti. Sürüntü testi yöntemini kullanan test, 20 saniye içinde pozitif ya da negatif sonucunu veriyor. Sistemin, havalimanları ve toplu etkinliklerde kullanılması beklentiler arasında.

Teste İngiltere’den Onay

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu’nun (MHRA), söz konusu teste onay vermesi büyük heyecan yarattı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson da gelişmeden duyduğu mutluluğu dile getirirken, havalimanlarında ve etkinlikler öncesinde kullanılacak bu testin hayatı normale döndürmeye yardımcı olabileceğini söyledi.

Onay Sonrası Üretime Hız

MHRA’nın onayının ardından iki şirket, testin geniş çaplı üretimi için çalışmalarını hızlandırırken, gelecek aylarda yaygın olarak dağıtılacağını duyurdu. iAbra ve TT Electronics, testin yanlış negatif sonuç verme ihtimalinin yüzde 1.9, yanlış pozitif verme oranının ise yüzde 0.3 olduğunu söyledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER