“BU KRİZİN EN ÇOK ETKİLENECEK DESTİNASYONU KEMER OLACAK!”

Güncel, Sektörel Haberler, slide 23 Aralık, 12:21'de eklendi

KETAV (Kemer Tanıtım Vakfı ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Kemer Ulusoy Tatil Köyü Genel Müdürü Volkan Yorulmaz

volkan_yorulmaz1

Halil ÖNCÜ-KEMER

KETAV  (Kemer Tanıtım Vakfı  ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Kemer Ulusoy Tatil Köyü Genel Müdürü Volkan Yorulmaz, son dönem sektörde yaşanan krizi değerlendirirken, bu krizin en çok etkilenecek destinasyonlarından birisinin de Kemer olacağını söyleyerek, “Çok Çabuk Reaksiyon Verecek En Önemli İki Pazar Var; Avrupa Ve İç Pazar! Dolayısı ile bu pazarlar öncelikli olacak.” diye konuştu.

2016 yılının çok zor olacağının farkındayız!

2016 yılından beklentilerini dile getiren Yorulmaz, “ 2015 yılını zaten zor geçirdik. 2016 yılının da çok zor olacağının farkındayız. Bu siyasi kriz, maalesef süreci daha da zora soktu. Avrupa’da Türkiye’nin savaş ortamında gibi gösterilmesi, Avrupalının kendi içinde bile seyahat ederken düşünüyor olması, Paris olayları sektöre direkt olarak yansıdı. Tabii ki, yaşayıp göreceğiz. Her şey ortada. Uzun vadede bu durum silkelenme adına fırsata çevrilebilir. Ama 2016’yı kendi içinde değerlendirirsek çok büyük sıkıntıların bizi beklediği bir yıla giriyoruz” dedi.

Alternatif pazarlar, iç Pazar nasıl hareketlendirilir onu düşünüyoruz!

‘Bu krizin en çok etkilenecek destinasyonu Kemer olacak’  diyerek sözlerine devam eden Volkan Yorulmaz, “ Ana pazarı Rus olan Kemer, en çok endişelenen ve ne yapmamız gerekliliği ile ilgili panik halinde olan bir yer. Bizim tesisimizde münferit olarak tüm BDT ülkeleri ve Rus oranı % 50 civarındaydı. Dolayısı ile bu durumda bizim bir tık daha avantajımız var ama Kemer’in gerçeği b u değil. Biz Kemer’in gerçeğini yansıtmıyoruz. Şimdi alternatif pazarlar, iç Pazar nasıl hareketlendirilir onu düşünüyoruz. Çok çabuk reaksiyon verecek en önemli iki Pazar var.  Bunlarda hali hazırda uçak olan , ulaşımı kolay olan Avrupa ve İç Pazar. Dolayısı ile bu pazarlar öncelikli olacak. Daha sonrada doğu Avrupa, İskandinav gibi pazarlara yönelmeliyiz. İsrail pazarında gelişmeler sevindirici. Bunları toparlayıp en geç Ocak ayının ilk haftasında, resmimizi çekmiş, reaksiyon planlarımıza başlamış olmamız gerekiyor ki bir işe yarasın. Yoksa HB dönemini kaçırırsak Avrupa’yı kaçırdık demektir. Ondan sonrası geçmiş olsundur. Bu süreçte çok hızlı hareket edip bir şeylerin startını vermemiz lazım” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.