Bugün Açıklanıyor! Almanlar Türkiye’de Tatil Yapacak Mı?

Güncel 3 Haziran, 12:00'de eklendi

Bugün Açıklanıyor! Almanlar Türkiye’de Tatil Yapacak Mı?

Federal Almanya Hükümeti bugün küresel seyahat uyarısını kısmen kaldırmaya karar verecek. Fakat Türkiye’nin buna dahil olup olmayacağı henüz belli değil. Açıklamanın bugün öğle saatlerinde yapılması bekleniyor.

Almanların Rezervasyon Sonuçları Belli Oldu

Bugün gözler Berlin’e çevrildi. Çünkü Federal Almanya Hükümeti, küresel seyahat uyarısının kısmen kaldırılıp kaldırılmaması ile ilgili karar alacak. Bu arada Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısının kaldırılıp kaldırılmayacağı henüz belirsiz.

APA haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre; Federal Almanya Hükümeti global seyahat uyarısı ile ilgili kararı hazırlamaya başladı. Fakat kararın tam metni ve şekli henüz kesinlik kazanmadı.

Dün basınla konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas; amacın global seyahat uyarısını tek tek ülkelerle ilgili bireysel uyarılarla değiştirilmesi ve böylece koronavirüs krizinden önceki duruma geri dönmektir, dedi.

Bugün alınacak kararla büyük olasılıkla AB üyesi olan tüm ülkelere ve bazı özel ortak statüsünde bulunan ülkelere seyahati serbest bırakılacaktır. Türkiye’yi de kapsayan “AB dışı ülkelerin durumu ne olacak” sorusuna cevap veren Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, “Bu konuyu da ele alıyoruz; fakat bununla ilgili karar için herhalde biraz daha uzun zamana ihtiyaç olacak” ifadelerini kullandı.(Tourexpi)

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.