reklam
reklam
hava 16° Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,6344 % % 0.01
EURO 19,6066 % % 1.03
GRAM ALTIN 1.078,66 % % 1,74
ÇEYREK A. 1.763,62 % % 1,74
BITCOIN 321.922 % 0.991
reklam

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?  

Son Güncelleme :

01 Mayıs 2015 - 13:08

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?   

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri ve Tekirdağ’ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

hava duru

Rüzgarın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Hakkari çevreleri başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor. Sabah ilk saatlerde Marmara’nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer kuvvetlice 30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneyli rüzgarla birlikte Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

BURSA Parçalı yer yer çok bulutlu 21

 

EDİRNE Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

 

İSTANBUL Parçalı bulutlu 19

 

KIRKLARELİ Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu,zamanla İç Ege’nin yer yer çok bulutlu, Afyonkarahisar ve Kütahya ile öğle saatlerinden sonra Uşak ve Denizli çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19

 

İZMİR Parçalı ve az bulutlu 25

 

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu 26

 

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 24

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Mersin ve Hatay dışında Akdeniz bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 26

 

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde iç kesimleri, öğle saatlerinden sonra il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 24

 

HATAY Parçalı ve çok bulutlu 24

 

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu 27

 

İÇ ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

 

ÇANKIRI Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

 

ESKIŞEHİR Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

 

KONYA Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

 

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

BOLU Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

 

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 22

 

KASTAMONU Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

 

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 15

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile akşam saatlerinde Doğu Karadeniz bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

 

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

 

TOKAT Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

 

TRABZON Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya çevreleri ile akşam saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Güneyli rüzgarlarla birlikte bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı beklenmektedir.

 

ERZİNCAN Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

 

ERZURUM  Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

 

KARS Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

 

MALATYA Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Güneyli rüzgarlarla birlikte bölgede toz taşınımı beklenmektedir.

 

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 26

 

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 24

 

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 29

 

SİİRT  Az bulutlu ve açık 27

 

DENİZLERDE HAVA

 

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, öğleden sonra güneybatıdan, batısı kuzeydoğudan, akşam tamamı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s), Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

 

MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan, akşam güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

 

EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan, akşam güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), Güney Ege’nin güneyinde 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

 

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, doğusu çok bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, Batı Akdeniz’in batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,5 ila 0,75m Görüş Mesafesi: İyi.

 

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.