Can Ataklı’dan Bakan Ersoy’a Eleştiri

Güncel 15 Ağustos, 15:05'de eklendi

Can Ataklı’dan Bakan Ersoy’a Eleştiri

Bugünkü yazısında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a eleştirilerde bulunan Sözcü Yazarı Can Ataklı, “Evlere şenlik bir Turizm Bakanımız var” ifadelerinde bulundu.

kültür ve turizm bakanı mehmet ersoy

Sözcü Yazarı Can Ataklı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un bayram öncesi tatille ilgili açıklamasını ve şirketi Ets Tur’un Yunan Adaları turlarını eleştirdi. Ersoy’un kendi otellerini baz alarak bu tür açıklamalar yaptığını ifade eden Ataklı, “Eh oteller dolu olduğuna göre tatile ne gerek var değil mi?” diye sordu. Ets Tur’un Yunan Adalarına yaptığı gemi turlarıyla ilgili de “Kiraladığı Yunan gemisine müşteri bulmak için “Yunan adalarına vizesiz yolculuk” diye bas bas bağıran reklamları da devam ediyor.” Şeklinde yazdı.

Can Ataklı’nın yazısının Bakan Ersoy’la ilgili kısmı şöyle:

İnanmayacaksınız ama hâlâ duyduğuma inanmak istemiyorum.Turizm bakanı olarak turizmin başına getirilen otel sahibi, bu bayram tatilinin uzatılmasına karşı olduğunu söylerken, “Zaten oteller de doldu” demişti. O zamanlar da yazıp hafiften dalga geçmiştim ama yine de “Olmaz böyle şey” demekten kendimi alıkoyamıyorum. Zaten kulaklarımızla da duyduk, yeni Türkiye diye adlandırdıkları yer böyle bir şey oldu. Bu bakan muhtemelen kendi otel müdürlerine “Benim otellerde doluluk durumu nedir?” diye sorduktan sonra “Efendim maşallah, sayenizde hiç boş yerimiz yok” cevabını alınca bütün otellerin dolu olduğunu sandı.Turizm bakanın, kiraladığı Yunan gemisine müşteri bulmak için “Yunan adalarına vizesiz yolculuk” diye bas bas bağıran reklamları da çıkmaya devam ediyor. Şu AK Parti içinde bir Allah’ın kulu çıkıp “Yahu bu bakan ülkeleri karıştırdı galiba, Türkiye’nin turizmini geliştirmek zorunda” demiyor.

Bunu yazmak gerek

Oteller doldu dolmasına da bunu da görmezden gelemeyiz Turizm işlerine bakan kişi, “otellerin dolu olmasından” büyük keyif duyuyor. Orası güzel peki; dolu olan oteller müşterilerine nasıl hizmet verdi, onlara da bakmak gerekmiyor mu? Almanya’dan gelen bir gurbetçinin anlattıklarını hayretler içinde dinledim. Adı bende saklı gurbetçi, “Almanya’dan rezervasyon yapıp geldik. Beş yıldızlı otel diye rezervasyon yaptığımız otel, meğer üç yıldızlıymış” diyor. Örneğin Tekirova’da teleferik gezisine katılmak istemişler. Bizim gurbetçiden adam başı 130 lira istenmiş ama Alman olan aileden kişi başı 400 lira fiyat talep etmişler. Bu gurbetçi kültür turizmine de meraklı olduğunu belirterek, müzeleri de gezmek istediklerini, kendisine müze kartı alabildiği halde Alman uyruklu eşine bu karttan verilmediğini, bu nedenle eşinin müzelere daha pahalı girebildiğini söylüyor. Turizme bakanlar bu gurbetçinin şikayetlerine kulak verirler mi?

 

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.