Cengiz Topçu: “Vaka Sayıları Bölgesel Olarak Verilmeli”

Güncel 1 Haziran, 11:14'de eklendi

Cengiz Topçu: “Vaka Sayıları Bölgesel Olarak Verilmeli”

Exotic Tourism’in Kurucusu Cengiz Topçu, misafir ağırlamaya başlama tarihinin yaklaştığı ve çalışmaların hızla sürdüğü bu günlerde seyahat sağlık sigortası kapsamı ve vaka sayılarının bölgesel olarak  verilmesi konusunu değerlendirdi. Bizde kaleme aldığı yazısını GM Turizm ve Yönetim Dergisi okurları için paylaştık.

Ocak ayından bu yana tüm dünya ekonomilerini ve sosyal hayatını durduracak aşamaya getiren bu yeni durumun normalleşme aşamasına geçtiğimiz günlerde; sektörümüzde üstüne düşenleri yaparak, kendini olası seyahat hareketlerine hazır hale getirmeye çalışıyor. Vakanın bu aşamasında iki husus bundan sonraki günlerde gündemimizi meşgul edecek gibi duruyor. Bu hem misafirin kendini daha fazla güvende hissetmesi hem de seyahat çemberine Antalya bölgesi özelinde tüm tatil destinasyonların girmesi açısından önemli görünüyor.

İlk olarak sektörde COVID-19’un seyahat sigortası güvencesine alınmaması misafirin tatil fikrini etkileyecek. Ulaşım, konaklama ve destinasyon anlamında seyahat endişelerinin giderildiği bir ortam yaratılırken olası durumlara karşı sağlık endişelerinin de giderilmesi konusunda sağlık altyapısı yeterli olan bölgenin bu endişelere cevap verebilmesi; olası sürecin devlet tarafından üstlenilmesi hem tur operatörlerinin hem de hükümetlerin seyahat kısıtlamasının kaldırılmasında ellerini güçlendirecektir.

Özellikle normalleşme hamlelerin yoğunlaştığı bu dönemde belki bölgelere göre vaka sayılarının artık günlük olarak yayınlanması; bu konuda hem olası alınması gereken tedbirler açısından hem de bölgenin tatil yapmak için uygun olduğunu anlatabilmemiz açısından olumlu olacaktır.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.