We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Çeşmeli turizmciler sezondan memnun sonbahar’dan umutlu

Çeşmeli turizmciler sezondan memnun sonbahar’dan umutlu

Çeşmeli Turizmciler, 2020 yılının ardından 2021 yılında güzel bir sezon geçirdiklerini, hem iç pazar hem de dış pazarda yaşanan olumlu gelişmelerle sezon doluluklarının yüzde 95’lere ulaştığını ifade ettiler.  Eylül ve Ekim aylarının da rezervasyonlarını iyi gittiğini belirten Çeşmeli turizmciler son dakika satışlarıyla sonbahardan umutlu.

SONBAHAR’DA YÜZDE 80 DOLULUK HEDEFLİYORUZ

Gökçe Kesikçiler Buğday -Grand Hotel Ontur Çeşme Genel Müdürü

ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı

Çeşme de sezonunun hızlı başladığını belirten Gökçe Kesikciler Buğday -Grand Hotel Ontur Çeşme Genel Müdürü ve ÇETOB Başkan Yardımcısı Gökçe Kesikciler Buğday, Ağustos ayı doluluklarımız % 95 civarında olduğunu vurgulayarak sonbahar ayı hedeflerini açıkladı. Buğday; “Eylül ayı Çeşme’nin keza Ege’nin ve ülkemizin tüm tatil beldelerinin en güzel zamanıdır. Bizim hedefimiz yüzde 70-80 bir doluluk yakalamak.

TATİL SATIN ALMA ALIŞKANLIĞI TÜM DÜNYADA DEĞİŞTİ

Konuşmasının devamında 2021 yılını değerlendirerek tatilcilerin satın alma alışkanlıklarının değişimi hakkında Buğday; “Dış pazarda, setour misafir de; münferiden bu sene İtalyan, Amerikalı, Kanadalı, Hintli, Pakistanlı farklı ülkelerden Misafirler ağırladık. Genelde kendileri Booking, Expedia gibi kanallar üzerinden geldiler. Bu da Tatil Satın alma anlayışının artık tüm Dünya da değiştiğini gösteriyor. Gurbetçilerimiz, Hollanda, Almanya, Fransa ve Belçika’dan yoğun bir şekilde Çeşme’ye geldiler bu yaz, Ülkemiz nihayetinde hem Covid Güvenli Otel Sertifikası hem de Yüksek Hizmet Standartları ile bugün Dünya Klasmanında; Hizmet, Sağlık ve Güvenlik anlamında 1. Ligde’dir. Yabancı Misafirlerin bu anlamda kendilerini en rahat hissedecekleri ülkelerin başında geldiğimizi düşünüyorum.  Eylül ve hatta Ekim ayının da bu anlamda güzel geçeceğine inanıyorum” dedi.

Orhan Belge Boyalık Beach Hotel&Spa- Çeşme Genel Müdürü & ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı

Orhan Belge pandemi sonrasındaki  iki yıllık süreci ve Çeşme turizmini değerlendirdi. Belge “Küresel olarak yaşamakta olduğumuz pandemi süreci  son iki yıllık dönemde elbette ki bir çok sektörde olduğu üzere Turizm Sektöründe de derin etkilere neden oldu. Yeni sistemde eskisinden bağımsız ve geri dönülemez şekilde bir dönüşüm sürecine hep birlikte şahit olduk. Bu bağlamda 2021 yılını değerlendirdiğimizde en fazla ön plana çıkan husus bu konudaki değişimlere sağladığımız uyum ve sürdürebilirliğe olan eğilim diyebiliriz. Tesisimizin süreçteki kriz yönetimi ve yeni dünya düzenine göstermiş olduğu hassasiyet ve takip bir çok konuda öncü olarak nitelenmemizi doğurdu” dedi.

EYLÜL DOLULUKLARIMIZ YÜZDE 65

Sezon ve sonbahar aylarıyla ilgili olarak Belge “Normalleşme sürecinin adım adım yaşandığı ve hep birlikte sürece adapte olduğumuz bu sezonda hedeflediğimizin üzerinde bir skalada ilerledik ve ilerlemeye devam ediyoruz. Ağustos 2021 doluluk oranımız % 90 – 95 oranında ilerledi, şu an için Eylül 2021 doluluk oranları ise %60–65 bandında seyretmektedir. Son dakika rezervasyon talepleri ile bu oran da artış gösterecektir.  Özellikle bu sene sezonun standart tarihlerden bağımsız olarak uzayacağı kanaatindeyiz” dedi.

REZERVASYONLARIN SÜRESİ UZADI

Rezervasyon niteliği olarak sezon taleplerindeki değişiklik hakkında belge “Misafirlerimizin genel olarak uzun süreli  konaklama tercihi yaptığını söyleyebiliriz. Rezervasyon talebi açısından ise erken rezervasyon seçeneğinden çok son dakika rezervasyon tercihi üzerinden ilerleme sağlandığı söylenebilir. Geçirmekte olduğumuz dönemi kapsayan önlemler bütünü bazında oluşturulan bilgilendirmeler misafirlerimiz ile paylaşılarak bilgi aktarımı sürekli olarak sağlanmıştır” dedi.

 

DIŞ PAZARDA DA YÜKSELİŞ YAŞADIK

“Bölge olarak ağırlıklı bir İç Pazar talebinin yanı sıra bu yıl dış pazarda da ivme kazandıklarını belirten Belge “Son yıllarda büyük oranda artış gösteren Dış Pazar talebinin 2021 yılında da yüksek oranda seyrettiğini dile getirdi. Belge “Bu hususta en fazla öne çıkan, en yüksek oranda talep alınan ülke Almanya’dır. Ayrıca yükselişe geçen pazarlar İngiltere, Azerbaycan, Çin ve BDT pazarıdır. Özellikle İngiltere pazarı ile ilgili olarak en net veriler açılış tarihi belirlendiğinde ortaya çıkacaktır. Tesisimiz açısından değerlendirmemiz ise dış pazar grafiğinde 2021 yılının 2020 yılından yüksek bir profil çizdiği yönündedir” dedi.

Haber: Sabriye ÇAY

Yorum Yaz