CHOİCE HOTELS: “TÜRKİYE’DE BÜYÜME PLANLARINA DEVAM” DEDİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 23 Mart, 10:31'de eklendi
Türkiye’de geçtiğimiz haziran ayında ilk otelini açan Choice Hotels International’ın CEO’su Stephen Joyce, “Türkiye büyüme planlarımız arasında ilk sırada yer alıyor. 15’e yakın otel açacağız” dedi.

slide_corporate

Joyce, “Türkiye büyüme planlarımız arasında ilk sırada yer alıyor. 15’e yakın otel açacağız. Türkiye ve çevre ülkelerdeki durumlar bizi korkutmuyor” dedi. Merkezi ABD bulunan ve 35 ülkede 11 marka ile 6 bin 400 otele sahip olan Choice Hotels, İstanbul’da ilk otelini geçtiğimiz haziran ayında açtı. İkinci otel yatırımını da Atatürk Havalimanı yakınlarında açmayı planlayan grup, uzun vadede Türkiye’de 15’e yakın otel açmayı hedefliyor.

Hürriyet’e özel açıklamalarda bulunan Joyce, “İstanbul ve Türkiye otel pazarı için şu anda çok sıcak. İstanbul’daki otel sayısının hala yeterli olmadığını düşünüyorum.  Ankara  içinde aynı şey geçerli. Elimizdeki yatırımcılarla Türkiye’de çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

YERELLE BİRLİKTEYİZ

Türkiye ve çevre ülkelerdeki sıkıntıların yatırımlarını nasıl etkilediği yönünde sorumuzu cevaplayan Joyce, “Türkiye’yi diğer pazarlardan daha riskli görmüyoruz. Her ülke teröristlerin hedefi haline gelebiliyor. Müşterilerimizin bütün güvenliğini zaten sağlıyoruz. Terörizm sadece Türkiye’nin sorunları değil. Bütün dünyanın sorunu. Türkiye’de olmaktan kesinlikle korkmuyoruz. İstanbul ve Türkiye bizim Ortadoğu’ya açılan kapımız. Ankara’da bizim için çok önemli. Zaten yerel yatırımcılarla ilerliyoruz. Beraber çalıştığımız yatırımcılar 40 yıldır gayrimenkul sektöründe. Bu bir Amerikan istilası değil” dedi.

İstanbul’da geçen haziran ayında açılan ilk otelleri Clarion Hotel&Suites Şişli hakkında da bilgi veren Joyce, “Uluslararası müşterilerden ve otelin performansından çok memnunuz. Ekimde ikinci otelimizi açacağız. Atatürk Havalimanı’na yakın, 237 odalı olacak. Türkiye’de 10-15 otel açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeni yapılarda otel açılacak

Türkiye’de açmayı planladıkları 15 otelin 5-6 tanesinin Clarion ismiyle açılacağını değinen Stephen Joyce, “3-4 tanesi Quality markasıyla olacak. Diğerlerinde de Comfort markamızı kullanacağız. Clarion otel 4-4.5 yıldız, Quality 3-3.5 yıldız, Comfort ise 2-2.5 yıldız statüsünde. Yeni yapılarda otellerimizi açacağız. Eski binalardan dönüşüm yapmayacağız” dedi.Türkiye’de arsaların çok pahalı olduğunu ifade eden Joyce, “İstanbul’daki açılan otelin bir odası 170 bin Euro’ya mal oldu. 200 odalı bir otelin yatırım maliyeti 50 milyon Euro’yu buluyor” diye konuştu.

400 Milyon Dolar’lık teknoloji yatırımı

Dünyada yaklaşık 200 bin kişiye istihdam sağladıklarına değinen Stephen Joyce, “Otel sayısında dünyada en büyük ikinci grubuz. Otel sayımızı arttırmak hedeflerimiz arasında. Büyüyeceğimiz ülkeler arasında ilk sıralarda Türkiye geliyor. Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Clarion markamızla yeni yatırımlarımız olacak. Daha üst segmente hitap edeceğiz. Bunları dışında teknoloji yatırımlarımız olacak. Teknoloji yatırımlarına 400 milyon dolar civarında bir bütçe ayırdık” dedi. (Hürriyet)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.