Club Hotel Phaselis Rose Sıfır Atık Belgesi Aldı

Güncel 19 Ocak, 11:34'de eklendi

Club Hotel Phaselis Rose Sıfır Atık Belgesi Aldı

Antalya Kemer’de faaliyet gösteren CLUB HOTEL PHASELİS ROSE  sıfır atık belgesine sahip oldu.
kurulduğu günden bu yana çevreyi daha iyi nasıl koruruz görüşünde olan otel yönetimi bu belge ile çalışmalarını taçlandırdı.

Sfır atık sistemi` otelin tüm alanlarında uygulanıyor. Sıfır atık sisteminin kurulmasına yönelik çalışmalarına 2019`un nisan ayında başlayan CLUB HOTEL PHASELİS ROSE, detaylı analiz çalışmaları sonucunda otel içinde bulunan atık biriktirme ekipmanları ve geçici depolama alanlarında renovasyona gitti. Sürdürülebilir bir gelecek için  hedefleri ve yasal mevzuat gereklilikleri doğrultusunda kurulan sıfır atık sistemi, otelin tüm alanlarında uygulanmaya başlandı.
Bahçe, servis, kat hizmetleri, mutfak, ofisler, spa & wellness, fitness alanı, kuafor hizmetleri de dahil olmak üzere tüm alanlarında sıfır atık yönetmeliğine uygun şekilde biriktirme yapıyor.

Otelin teknik servis alanlarında ise Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü’nce onaylanmış atık yönetim planı kapsamında tehlikeli ve tehlikesiz atıklar ayrı ayrı toplanıyor ve biriktirilen tüm atıklar çevreyle uyumlu şekilde lisanslı atık işleme tesislerine gönderiliyor. Anlaşmalı çevre danışmanlık şirketinin desteğiyle tüm personeline düzenli olarak hem çevre bilinci hem de sıfır atık konusunda eğitimler veriyor.
CLUB HOTEL PHASELİS ROSE, covıd-19 salgını sebebiyle ortaya çıkan tüm maske eldiven ve diğer atıkları yasal mevzuatın gerekliliklerine uygun olarak topluyor ve çevreyle uyumlu şekilde yönetimini sağlıyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.