Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sokağa Çıkma Yasağını İptal Ettim!”

Güncel 5 Haziran, 12:56'de eklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sokağa Çıkma Yasağını İptal Ettim!”

Türkiye içinde seyahatlerin başlamasına izin verildikten sonra getirilen sokağa çıkma yasağı tepkilere neden oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı iptal ettiğini açıkladı.

Erdoğan

Türkiye normalleşme süreci kapsamında ülke içinde otobüs, uçak ve tren seferlerini 1 Haziran’da yeniden başlattı. Bu karara bağlı olarak seyahat planlayan ve bilet satın alan vatandaşlar, dün gece 15 ilde hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacağının açıklanması sonrasında duruma tepki gösterdi.

“Sokağa Çıkma Yasağını İptal Ettim”

Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaparak, 15 ili kapsayan hafta sonu sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını bildirdi. Erdoğan, “Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi koronavirüsten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, maske-mesafe-temizlik kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.” dedi.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.