Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Kaz Dağları” Açıklaması

erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Kaz Dağları” Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tartışmalara sebep olan Kaz Dağları konusunda kurmaylarına talimat vererek, yakın zamanda Kaz Dağları’na bir ziyaret düzenleyeceğini söyledi.

erdogan

Maden sahası ile ilgili yapılan tartışmaların bir manipülasyon olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı ve Erdoğan, bu olayın takipçisi olacağını söyledi. Bir eksiklik varsa gereğinin yapılmasını istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaz Dağları çevresini daha önce gezdiğini belirterek yakın zamanda tekrar gideceği haberini paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayladı! Antalya’daki Turistik Bölge Koruma Altında

Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayladı! Antalya’daki Turistik Bölge Koruma Altında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, 2016 yılından itibaren Türkiye’de 16 alan, ‘kesin korunacak hassas bölge’ listesine girdi.

Antalya, Kaş’taki Saklıkent’in de hassas bölge ilan edilmesiyle 6 bölge ile listenin başında yer aldı.

1’inci, 2’nci, 3’üncü derece doğal sit alanı olarak ilan edilen bölgelerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca araştırma yaptırıldı. Bunun üzerine bu bölgeler, ‘kesin korunacak hassas alanlar’, ‘nitelikli korunacak alanlar’ ve ‘sürdürülebilir alanlar’ olmak üzere 3 kategoriye bölündü. ‘Nitelikli korunacak alanlar’ ve ‘sürdürülebilir alanlar’ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca ilan edildi. ‘Kesin korunacak alanlar’ Bakanlar Kurulu kararının ardından Cumhurbaşkanı imzasıyla resmi gazetede ilan edildi.

Antalya liste başı

Resmi gazetede 2016 yılından beri, 16 bölge, ‘kesin korunacak hassas bölge’ seçildi. Turizmin başkenti olan Antalya, kentteki 6 alanın hassas bölgeye alınmasıyla listede önde yer aldı.

Listeye ilk , 15 Ağustos 2016 tarihinde, Konyaaltı’ndan Kemer’deki Beldibi arasındaki kıyı bandı girdi.

Eylül 2017’de Kumluca ilçesindeki Alakır Çayı listeye girdi.

Sırasıyla Patara ve Yeşilköy, Fırnaz Koyu, Alanya Kalesi ve son olarak bu yıl 27 Haziran’da Saklıkent Kanyonu listede yerini aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here