DARBEYİ AFİŞLERLE ANLATACAKLAR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 10 Ağustos, 10:25'de eklendi

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), 15 Temmuz darbe girişimini turistlere anlatmak için farklı dillerde hazırladığı “Siz ne yapardınız?” yazan afişleri, yabancu turistlerin en çok olduğu yerde dağıttı.

1470749141_darbe turistlere böyle anlatılacak

15 Temmuz FETÖ darbe girişimini önlemek içinTürkiye’deki vatandaşlar dışarıya çıkarak bir faciayı önledi. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), 15 Temmuz darbe girişimini turistlere anlatmak için farklı dillerde hazırladığı “Siz ne yapardınız?” yazan afişleri, yabancu turistlerin en çok olduğu yerde dağıttı. Türkiye’deki yabancı turistlere gerçekleri anlatmak içerisinde olduğunu dile getiren İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, “Washington’u bombalasalardı ne derdiniz? Tanklar, askerler halkınıza kurşun sıksaydı ne yapardınız” adlı afişlerin hazırlanmasındaki sebebin “darbe”nin ne kadar insanlar üzerindeki psikolojik etki içinde bıraktığını söyledi.

Yılmaz, afiş üzerinden şunları dile getirdi

Washington’u bombalasalardı ne derdiniz? Tanklar, askerler halkınıza kurşun sıksaydı ne yapardınız’ şeklinde yazıların olduğu 10 çeşit afiş hazırladık ve asacağız. Halen daha ülkemizle ilgili yalan haberler yapıyorlar. Biz bu afişleri Almanca, İngilizce, Fransızca olarak da bastırdık. İlk olarak Taksim’de dağıtıyoruz. Daha sonra Sultanahmet’e, havaalanına ve her yere asacağız. Yarından itibaren de gelen turistlere küçük kitapçık halinde vereceğiz. Bu FETÖ’nün ülkemize neler yaptığını bütün yabancılara duyurmamız lazım. Bu afişleri büfelere, lokantalara, her yere asacağız. Haklılığımızı her yerde duyuracağız. Yabancılar hala bu ülkede karışıklık olduğunu düşünüyor. (CNN Türk)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.