reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
reklam

Dünden Bugüne Koronavirüste Neler Değişti?

Son Güncelleme :

10 Nisan 2020 - 14:41

Dünden Bugüne Koronavirüste Neler Değişti?

Dünden Bugüne Koronavirüste Neler Değişti?

Turizm duayeni Tarkan Duman 09 Nisan 2020 Koronavirüs İstatistiklerini okurlarımız için açıkladı. GM Turizm ve Yönetim Dergisi okurları için hazırladığımız işte o istatistikler!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pek çok insanda can kaybı yaşanmasında sebep oldu. Türkiye’de de binlerce koronavirüs vakası görüldü. Ve bu yönde bir dizi önlemler alındı. Halktan kendilerini evde izole etmeleri ve mümkün oldukça dışarı çıkmamaları istendi. Turizm profesyoneli Tarkan Duman, GM Turizm ve Yönetim Dergisi okurları için 09 Nisan 2020 koronavirüs istatistiklerini açıkladı.

 

24.Günde De 1. Sırada İspanya Yer Aldı!

Tablo 1’i incelediğimizde Covid-19’un günlere göre ölüm oranı verilmiştir. İtalya, Amerika, İspanya, Almanya ve Türkiye’nin bulunduğu raporda her geçen gün koronavirüs nedenli ölüm oranında artış olduğu görülmektedir. Her ülke tek tek incelendiğinde İtalya’nın 24.günde ölüm oranının 1806, Amerika’nın 556, İspanya’nın 4.365, Almanya’nın 931 ve Türkiye’nin 908 olduğu görülmüştür. Bütün ülkeler birbirleriyle kıyaslanırsa 24.günde en fazla ölüm oranının İspanya’da olduğu anlaşılmıştır. İspanya’yı ise İtalya takip etmektedir.

Az Ölüm Ve Vaka Sayısının Olduğu Ülke İse Rusya

Tablo 2 incelendiğinde vaka sayısının en fazla olduğu ülke Amerika’dır. Amerika’da vaka sayısına oranla ölüm oranının az olduğu görülmektedir. En az ölüm ve vaka sayısının olduğu ülke ise Rusya olduğu tespit edilmiştir.

 

Dünyada 1.605.372 Koronavirüs Vakası Var!

Tablo 3’te dünyadaki toplam koronavirüs vaka sayısına da yer verilmiştir. Dünyada toplam koronavirüs vaka sayısı 1.605.372 oldu. Ölüm sayısı ise 95.753 olmuştur.

 

Tablo 5 incelendiğinde Çin’de vaka ve ölüm oranlarında bir hayli azalma yaşandığı görülmektedir. Çin’in evde kal politikası ve sıkı tedbirleri koronavirüsün Çin’de ortaya çıkmasına rağmen koronavirüste gerileme yaşandığı tespit edilmiştir.

 

Ülke Nüfuslarına oranla listede yer alan Ülkeler arasında en DÜŞÜK ÖLÜM ORANI  1. sırada RUSYA  onun ardından 2. sırada ÇİN 3. sırada ise TÜRKİYE yer alıyor. 4.ALMANYA ve 5. AMERİKA

 

 

Tablo 7 incelendiğinde 10 Mart’tan bugüne kadar Türkiye’de sürekli koronavirüs vakasında artış olduğu anlaşılmıştır. Vaka ve ölüm sayısı gün geçtikçe artan Türkiye önlemler almaya devam ediyor.

Ülkelerin ölüm sıralaması incelendiğinde ise Rusya, Türkiye ve İsviçre ölüm oranın en az olduğu ilk 3 ülkedir.Ölüm oranının en fazla olduğu yer İtalya.

 

 

Tablo 10 ve 11’de ise Türkiye’de ölüm ve vaka oranları verilmiştir.Türkiye’de 10 Mart’tan bu yana ölüm ve vaka oranlarında sürekli bir artış olduğu görülmüştür.

Önlemini Al ve Evde Kal!

GM Turizm ve Yönetim Dergisi olarak sizler için 09 Nisan 2020 Koronavirüs verilerini irdeledik. Günden güne artan koronavirüs için #önleminial ve #evdekal Türkiye. Bilinçli davranırsak ve ne kadar kendimizi izole edersek bu kötü günler kısa sürede biter.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.