DÜNYADAN TÜRKİYE’YE ANLAMLI DESTEK

Güncel, Sektörel Haberler, slide 30 Haziran, 15:37'de eklendi

Almanya’nın başkenti Berlin’in en önemli sembollerinden tarihi Brandenburg Kapısı, (Brandenburger Tor) İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen terör saldırısı sonrasında Türk bayrağının renklerine büründü.

Berlin Eyaleti Başbakanı Michael Müller’in aldığı kararla “kardeş şehir2 İstanbul ile dayanışma içinde olunduğunu göstermek amacıyla Berlin’deki tarihi Brandenburg Kapısı bu akşam Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.

  • Hollanda’nın başkenti Amsterdam’ın Dam Square meydanında bulunan Amsterdam Kraliyet Sarayı duvarına da havalimanı saldırısı sonrası Türkiye ile dayanışma için Türk bayrağı yansıtıldı.
    Bosna Hersek’in en önemli sembollerinden biri olan tarihi Mostar Köprüsü de Türk bayrağının renklerine büründü.Ülkenin güneyindeki Mostar şehrine ismini veren tarihi köprüye Türk bayrağı yansıtıldı.Mostar’daki Barış ve Çok Etnikli İşbirliği Merkezi’nin organizasyonunda, kentin en önemli simgesine Türk bayrağı yansıtılırken, Türkiye’yi hedef alan terör saldırılarının bir an önce sona ermesi mesajı verildi.
  • Kuveyt’in başkentteki Kuveyt Kuleleri de Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.
  • Gürcistan’ın Başkenti Tiflis’in sembollerinden Tiflis Kulesi, patlama nedeniyle Türk halkıyla dayanışmanın ifadesi olarak Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.
  • Kanada’nın federal başkenti Ottawa’da, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısında hayatını kaybedenler için Türk bayraklı destek geldi. Kanada’nın başkenti Ottawa’da belediye binasına, saldırıda hayatını kaybedenler için Türk bayrağı çekildi.
  • Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull ve Dışişleri Bakanı Julie Bishop’ın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısını kınayan açıklamalarının ardından Victoria eyaletindeki bazı binalar Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.
  • HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN !

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.