Dünyanın En Güvenli Şehirleri Açıklandı!

Güncel 18 Temmuz, 09:41'de eklendi

Dünyanın En Güvenli Şehirleri Açıklandı!

Dünya kentlerindeki yaşamı her yönüyle mercek altına alan uluslararası araştırma servisi Numbeo, dünyanın en güvenli ve en tehlikeli şehirlerini sıraladı.

Abu Dabi – Birlesik Arap Emirlikleri

Abu Dabi – Birleşik Arap Emirlikleri

Kullanıcılardan gelen bilgiler doğrultusunda oluşturulan listede en tehlikeli şehir olarak Venezuela’nın başkenti Caracas gösterildi. Bu kentin tehlike endeksi 85,26.

Sitenin verilerine göre, dünyanın en güvenli şehri ise 10,61’lik endeks puanı ile Abu Dabi.

Eskişehir’in de dünyanın en güvenli 10’ncu şehri (18,12) olduğu sonucuna varıldı. Bursa 27’nci, İzmir 49’ncu sırada.

Rusya’dan listeye en üst sıradan giriş yapan şehir 53’ncü sıradaki Nijniy Novgorod (27,03). St. Petersburg ise 133’ncü.

Ankara’nın 140’ıncı olduğu listede Moskova da 143’üncü sırada yer aldı. İstanbul ise 328 şehir arasında 207’nci oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatil Dolandırıcılarına Dikkat

Tatil Dolandırıcılarına Dikkat

Tüm senenin stresini atabilmek için tatil hayali kuranlar, otelde kalmak, yazlık almak, devre mülke girmek ya da turlarla gezmek seçeneklerini tercih ediyor.

Yaz aylarında tatil düşü kuranlara, çoğalan dolandırıcıların hedefi olmama konusunda Avukat Elvan Kılıç tavsiyelerde bulunuyor.Tanımadığınız kişiler sizi telefonla arayarak bedava tatil çekilişi için hak kazandığınızı, bunun için de anket doldurmanız gerektiğini söylerse yeni nesil dolandırıcıların hedefi olmak üzere olabilirsiniz. Avukat Elvan Kılıç’a göre tatil kurumları aracılığı ve internet üzerinden yapılan tatil dolandırıcılığının yeni bir suç biçimi olarak sayılması gerekiyor.

Avukat Elvan Kılıç, tatil dolandırıcılarının uyguladığı yöntemleri şöyle detaylandırıyor…

“Devre mülk dolandırıcılığında, vatandaş dolandırıcılar tarafından telefonla aranıyor, anket adı altında bilgileri alınıyor. Bu bazen de ‘bedava tatil çekilişi’ adı altında yapılıyor. Anket sonucunda mağdura ücretsiz tatil kazandığını iddia ediliyor ya da devre mülk için aranıyor. Satış ofisine çağırılıyor, sonrasında soru yağmuruna tutularak kafası karıştırılıp satış yapılıyor. Bu şekilde vatandaş bir nevi kandırılarak. Sadece bir hafta kalacağı devre mülke binlerce lira para ödüyor. Ya da devre mülk kendisine satılıp, gayrimenkulün devri yapılmıyor. Vatandaş sözleşme imzaladığı için teslim edilmeyen bir devre mülk için tonlarca para ödüyor. Sahtekarlar bu işi genelde senet ve çeklerle yapıyor. Daha sonra ise sözleşmenin iptali ve senetlerin, çeklerin geri istenmesi zorlaşıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.