19.3 C
Antalya
Cumartesi, Kasım 27, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

EMİN ÇAKMAK: “BAŞKANIM SEN KIZMA,MUTLU OL. BİZ YAPARIZ”

TÜRSAB Başkan adayı Emin Çakmak, TÜRSAB seçimlerine kadar neler yapacaklarını anlattı ve adaylara başarılar diledi.

TÜRSAB’da Aralık ayında yapılacak Genel Kurul heyecanı şimdiden başladı. Lütfi Kırdar’da TÜRSAB BYK Başkanları’na yönelik bir konuşma yapan Başaran Ulusoy, seçim sürecindeki adaylara karşı saygılı olunması gerektiğini söylemişti.

emin çakmak

Başkan adayı Emin Çakmak da, Ukrayna Fuarı’ndan yazılı bir açıklama yaptı. Başaran Ulusoy’a başarılar dilediğini anlatan Çakmak, geçen dönemki genel kurulda yaşanan olayların bu seçimde tekrarlanmamasını istedi. Emin Çakmak’ın açıklamalarını aktarıyoruz: “Geçen seçimin hazırlık ve genel kurul süresince şahsımın ve ekibimin korumuş olduğu nezaketi bu seçimde de devam ettireceğimizi bildirir, aynı nezaketi diğer yönetim kurulu adaylarından beklediğimizi ifade ediyoruz. Ümidim genel kurulumuzun, tüm camiamız, ulusal ve uluslararası turizm basınının arzu ettiği bir zarafet ve şeffaflıkla gerçekleşmesidir. Üç yılı aşkın bir süredir, Türsab Hepimizin ekibi olarak; Türkiye’deki tüm acentelerimize ulaştık ve kendileri ile dertleşme, fikir paylaşma şansına sahip olduk.

Türkiye’nin dört bir yöresinden ve seyahat acenteciliği mesleğinin farklı branşlarında faaliyet gösteren değerli meslektaşlarımızla beraber yapmış olduğumuz sohbetler neticesinde ortaya çıkan fikir ve sorunları, mali müşavirlerimiz ,avukatlarımız, Turizm Bakanlığı eski danışmanlarımız ve Turizm sektörünün farklı dinamikleri (Otel&Rehber Birlikleri-Hava yolu Şirketleri vb. ) ile istişareler sonucunda değerlendirip bir yol haritası çizdik. Önceki yönetimler tarafından şimdiye kadar yapılmamış olan bu yoğun ziyaretlerden, çok olumlu sonuçlar elde ettik Bu noktada tüm meslektaşlarımıza katkılarından dolayı şükranlarımı sunmak isterim. Bu ve buna benzer istişare ve bilgilendirmeler bizim dönemimizde sürdürülecek ve bizzat acentelerimizin ayağına gidilerek onların ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üretilecektir.

TÜRSAB, bizim dönemimizde şahısların tasarrufundan çıkarılıp ; ulaşılabilir, üyelerinin hizmetinde, bir meslek kuruluşuna dönüşecektir.

İLK ÇIKIŞ NOKTAMIZ

Yasal zemini doğru hazırlanmış bir program dahilinde ülkemizin tüm birimleriyle ortak bir politika geliştirerek, Bölgesel Yürütme Kurullarımızın başkanlarının da yönetim kurulu ile eş zamanlı bir şekilde çalışmasını sağlayarak, her bölgemizde 12 ay süreli turist kabul edebilmek ilk çıkış noktamız olacaktır.

TÜRSAB’ın tüm iştirak şirketlerinin hakim ortağı ve TÜRSAB’ın tüm gayrimenkullerinin sahibi haline getirilen, fakat sadece 400-450 üye ile paylaşılan TURSAV’ı (Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı), tüm seyahat acentalarının vakfı yapmak ve iştirak şirketlerimizin gelirlerini üyelere eşit bir şekilde paylaştırmak, öncelikli amacımızdır.

Bizler “Türsab Hepimizin” ailesi olarak, bize oy veren ya da vermeyen tüm meslektaşlarımızı, kardeşçe kucaklıyor ve bu dönem için şemsiyemiz altında toplanmaya davet ediyoruz. Sektörü ve ülke ekonomisini çok yakından ilgilendiren Türsab Seçimlerine ulusal ve sektörel tüm basın mensuplarımızı da, seçim günü tüm oturumu izlemek üzere genel kurulumuzda aramızda görmeyi diliyoruz. 16 yılda 6 kez üyelere bilgi aktarmak yerine, görev alacağımız süre boyunca üyelerimizi her konuda eş zamanlı bilgilendirip, fikirlerini alacağımızı ve yapmış olduğumuz harcamaları kuruşu kuruşuna tüm şeffaflığıyla üyelerimize sunacağımızı siz değerli basın mensupları vasıtasıyla şahsım ve ekibim adına garanti ediyorum. Başkanımızı adaylık sürecinde tekrar başarılar diliyor ; 16 yıldır yapılmayan veya yapılamayan konularla ilgili olarak içini ferah tutmasını istirham ediyorum. ‘Başkanım sen kızma, mutlu ol. Biz yaparız…’

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER