En Popüler Turistik Seyahat Ülkeleri

Güncel 13 Mayıs, 09:56'de eklendi

En Popüler Turistik Seyahat Ülkeleri

Tutu.ru servisi Rus turistler arasında en popüler turistik seyahat satışlarında üç ülkenin lider olduğunu belirtti. Bunlar; Türkiye, Rusya ve Tunus.

seyahat

Türkiye’nin tatil yerlerinin Rusya Federasyonu’ndaki satın alınan turların yüzde 40’ını oluşturduğu söyleniyor. İlk 5’de Yunanistan, Kıbrıs, ilk 10’da ise ayrıca Karadağ, Abhazya, İspanya, İtalya ve Bulgaristan yer aldı.

Türkiye ve Tunus, çoğu bölgenin aksine fiyatlarda artış göstermedi. Yunanistan ise daha ucuz durumda. Yurt içi fiyatları üçte bir oranında artarken, Abhazya fiyatlarda yüzde 16, İspanya ise yüzde 13 oranında yükseldi.

Türkiye ve Rusya’ya yapılan seyahatler en ucuz olanlar arasında yer aldı. Bu ülkelere yapılan turların fiyatları 30-35 bin rubleyi bulabilir. Ayrıca üç yıldızlı oteller en popüler olanlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turizm Sektörünün En Popüler İnstagram Hesabı “Neredekal.Com”

Turizm Sektörünün En Popüler İnstagram Hesabı “Neredekal.Com”

2009 yılından itibaren, sosyal medya hesapları konusunda araştırmalar yapan “Sosyal Medya Marka İndeksi” Social Brands turizm sektörünün en başarılı markalarını açıkladı.

01-28 Şubat arasındaki etkileşimler göz önüne alınarak, ILab Holding şirketlerinden Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com, turizm sektörünün en popüler instagram hesabı seçildi. Turizmin değerli markalarının yer aldığı 373 instagram hesabı arasında yapılan araştırma neticesinde, Neredekal.com instagram hesabı birinci olarak şubat ayı verileri kapsamında zirveye yerleşti.

Etkileşim oranlarımız yüzde 40 yükseldi

Neredekal.com Genel Müdür Yardımcısı Özkan Özbaş, “Turizm ve seyahat, fotoğraf ağırlıklı bir mecra olması nedeniyle instagramda en çok rağbet gören içerikler arasında yer alıyor. Son dönemlerde sosyal medyada yaptığımız planlı çalışmaların artık meyvesini toplamaya başladık diyebilirim. Ekim ayında yine Boom Social’ın araştırmasında Türkiye’deki farklı sektörlerden 100 marka içinde tüm sosyal medya mecralarımızla 7. sıraya kadar yükselmiştik. Bir buçuk yıl kadar önce 6.000 olan instagram takipçimiz ekim ayında 194.000 rakamı seviyelerindeydi. 2019 Mart ayına geldiğimizde ise takipçi sayımız 321.000’e ulaştı. Daha da önemlisi takipçi sayımız artarken etkileşim oranlarımız da  yüzde 40 seviyelerinde yükseldi.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.