Erdal Çelik: “Bayram Umduğumuz Gibi Olmadı”

Güncel 11 Haziran, 14:36'de eklendi

Erdal Çelik: “Bayram Umduğumuz Gibi Olmadı”

Crystal Waterworld Resort & Spa Genel Müdürü ile bayram sonrası keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Bayramda hem bölgeyi hem de otelin doluluklarını değerlendirdik.

GM DERGİ ÖZEL HABER

Erdal Bey; Bayram dönemi nasıl geçti, doluluk oranlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Biz CRYSTAL HOTELS olarak, gurup satışı yapan bir oteliz. Söylediklerim veya söyleyeceklerim sadece Waterworld ölçeğindeki verileri ve bilgileri içermektedir. Bayram tatilinin 9 gün olmasının etkisi,  iç pazarda umduğumuz gibi olmadı. Bu durumun şahsen artan fiyatlara bağlı olduğunu düşünüyorum.

Doluluklar artış ya da eksilme göstermedi

Artan fiyat derken, iç pazar misafirlerimiz ya da iç pazar acenteci dostlarımızın yanlış anlamasını istemem. Kurdaki artıştan doğal olarak etkilenen iç pazar fiyatları diyelim.  Ancak otelimizin doluluk oranı geçen yıl ki bayram periyodu ile aynı oranda olup artış ya da eksilme göstermedi.

Kazakistan ve Rusya Ağırlıklıydı

Yüzde 97 doluluk ile Kazakistan ve Rusya ağırlıklı bir bayram periyodu yaşadık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antalya’da Rekor Üstüne Rekor!

Antalya’ya hava yoluyla 8 Haziran Cumartesi günü 85 bin 205 turist geldi. Kentte tüm zamanların gün rekoru kırıldı.

Turizm sektörü, Türkiye’nin en önemli döviz girdisi kaynakları arasında yer alıyor. Turizmin başkenti Antalya ise, geçen yıl 13 milyon 642 bin turistle tüm zamanların en yüksek sayısına ulaştı. Bu yıl sonuna kadar toplamda 16 milyon yabancı turist hedefler arasında.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.