ERDEM: ‘’TÜRKİYE’DE BYK ENFLASYONU YAŞANIYOR’’

Güncel, Sektörel Haberler, slide 27 Nisan, 11:29'de eklendi

 Güçlü TÜRSAB Platformu Sözcüsü Hasan Erdem, TÜRSAB Genel Merkezinin kendine potansiyel seçmen oluşturmak için durmadan Bölgesel Yürütme Kurulları (BYK) oluşturduğunu belirterek, ‘’Türkiye’de BYK enflasyonu yaşanıyor’’ dedi.

GUCLU TURSAB HASAN ERDEM

 

Yaklaşık 27 acentenin bulunduğu Yalova’da, TÜRSAB yönetiminin Güney Marmara BYK’dan ayırarak yeni bir BYK oluşturması turizmcilerin tepkisine neden oldu. Yalova’da yapılan BYK genel kuruluda turizmciler tarafından protesto edildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Güçlü TÜRSAB Platformu Sözcüsü Hasan Erdem, son birkaç yıl öncesine kadar Türkiye genelinde 18 olan BYK sayısının TÜRSAB Yönetimi tarafından 38’e çıkarıldığını anımsattı.

Mevcut BYK’ların maaşlarını ödeyemediğini iddia ettiği TÜRSAB Genel Merkezi’nin kendine potansiyel seçmen oluşturmak için durmadan BYK’lar oluşturduğunu öne süren Erdem, şunları kaydetti: ‘’Türkiye’de şu anda BYK enflasyonu yaşanmaktadır. Bu da genel merkez bütçesinin amaç dışı kullanıldığı anlamını taşımaktadır. 2001’de yapılan 15. Genel Kurul da sadece ihtiyaç bulunan ve elzem olan bazı bölgelerde BYK açılması görevi o gün için seçilen yönetime verilmiştir. Ancak Başaran Ulusoy, bunu ilelebet kendine verilmiş bir hak olarak görüp her yıl birkaç tane BYK açmaktadır ve bunları seçimde birer nefer olarak kullanıp onlar üzerinden oy toplamaktadır. Ne yazık ki BYK’lar ihtiyaçtan dolayı açılmıyor, sadece oy deposu olarak kullanmak amacıyla açılıyor bu da teşkilatımızın bütçesine ciddi külfet getirmektedir. Genel merkezin bu uygulamalarından vazgeçmesini ve bizi bölmeye çalışmamasını istiyoruz. Her şeye rağmen Güçlü TÜRSAB Platformu olarak acenteleri tabanda birleştirme mücadelemiz devam edecektir.’’

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.